13. märtsil kohtusid dekaan, prodekaanid, valdkonna instituutide juhid ja üliõpilaste esindajad, et panna paika tegevusplaan järgmisteks nädalateks, mil auditoorset õppetööd ei toimu.
Tudengite ja õppejõududega, kes on puutunud kokku nakatanud meditsiiniteaduste valdkonna tudengiga, on Terviseamet praeguseks ühendust võtnud. Kõigil, kellega ei ole ühendust võetud, palume säilitada rahu ja järgida tavapärased Terviseameti nõudeid.
Kogu auditoorne õppetöö on peatatud alates tänasest, 13. märtsist kuni 1. maini. See tähendab, et üliõpilased töötavad kodus kasutades e-õppe tehnilisi lahendusi. Õppetöö ümberkorraldamisest teavitavad õppejõud registreerunud üliõpilasi õppeinfosüsteemi ja Moodle kaudu. Eksamid ja arvestused toimuvad, vastutav õppejõud annab teada iga eksami täpsema korraldusliku poole.
Õppejõududel palume kõikidele valdkonna õppeainetele luua Moodle tugi ja asendada võimalusel auditoorsed loengud videoloengutega. Lisaks palume kasutada õppematerjalidena konspekte, õpikuid, teha tudengitele enesekontrolli teste ja korraldada arutelu foorumeid. Seminarid asenduvad iseseisva või grupipõhise õppetööga Moodle keskkonnas.
Vaata konkreetseid soovitusi, mida teha loengute, seminaride ja praktikumide asemel ning kuidas korraldada eksamid/arvestused.
E-õppe korraldamisega seotud küsimustega aitab meditsiiniteaduste valdkonna õppedisainer Triin Marandi (triin.marandi@ut.ee, +372 737 6268).
Juhised üliõpilastele:
Auditoorset õppetööd (st loenguid, seminare ja praktikume, sh ka TÜ kliinikumis) ei toimu.
Ühiselamutes elavatel tudengitel soovitame võimaluse korral koju minna. Palume arvestada, et peab säilima võimekus suhelda oma õppejõududega e-õppe lahenduste teel.
Tartu Ülikooli raamatukogud on suletud. Soovitame kasutada lisaks raamatukogu andmebaasidele ka e-õpikute andmebaasi AccessMedicine portaalis tasuta kättesaadavaid õpikuid ja õppevahendeid. Palume vältida ülikooli administratiivüksuste (dekanaat, õppeosakond, instituut jm) külastamist ja suhelda e-kirja teel.
Valdkonna töötajatel palume vajadusel ja kokkuleppel oma otsese juhiga teha kaugtööd.
Palume pidevalt jälgida nii Terviseameti kui ka ülikooli juhiseid seoses viirushaiguse COVID-19 levikuga. Riskihinnangute muutumisel edastab ülikool jooksvalt värsket teavet ja juhiseid.
Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusesse, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.