Autor:
Zhanel Khazhmuratova

Tartu teadusõhtu pakkus koolilõpilastele põnevaid avastusi

9. veebruaril osales ligikaudu sada igas vanuses külastajat Biomeedikumis toimunud Tartu teadusõhtul. Külastajad said eri töötubades uusi teadmisi nii aju kui närvirakkude kohta.

Sündmuse korraldaja, farmakoloogia kaasprofessor Miriam Hickey ütles, et külastajatel avanes võimalus eraldada DNAd, näha hiire aju ning neis tekkinud uusi närvirakke ja saada teadmisi, kuidas uuritakse närvirakkude omavahelist suhtlust katseklaasis. Samuti räägiti ülekaalulisuse riskidest, kanepi mõjudest ja sellest, kuidas sõltuvus mõjutab aju. Lisaks oli võimalus näha, kuidas aju näeb maailma ning miks ja kuidas nahka uurides saame teadmisi ajuhaigustest. 

„Teadusõhtu oli suurepärane! Meil oli hea meel näha külastajaid ja tutvustada neile seda, millega tegeleme“, ütles Hickey. „Loodame, et sellest saab iga-aastane üritus. Külastajate tagsiside põhjal võime öelda, et neil on suur huvi meie töö vastu ning soov saada aru sellest, mida teeme. Täname kõiki, kes meid külastasid!“.

Teadusõhtu jooksul toimus ka mitu võistlust. Hickey sõnutsi oli tase väga kõrge, kohtunikud on võitjad välja valinud ning need kuulutatakse välja 19. veebruaril.

Kas külastasite üritust? Palun andke meile küsitluse kaudu teada, mida sündmusest arvate, et teadlased seda veel paremini korraldlda saaksid.

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Meediakajastus

JÄRELVAATA: milline on meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel?

Tartu Ülikooli teadlased Tartu [eel]arvamusfestivalil

Arutelu: teaduse heaks antakse kolm tilka verd vaid hea selgitustöö peale