Immunoloogia osakonna õppetöö ja juhendamine

Õppetöö

Üldine ja meditsiiniline (sh. kliiniline) immunoloogia nii arstiteaduse, hambaarstiteaduse kui ka farmaatsia põhiõppes, biomeditsiini magistriõppes ja arstiteaduse doktoriõppes, allergoloogia-immunoloogia residentuuris, samuti teiste erialade residentuuris, kus immunoloogia-alane õpetus on programmi koostisosa, õpetamine arstide täienduskursustel; üliõpilaste teadusõpe immunoloogias (I–V kursus).

Allergoloogia-immunoloogia residentuuri programmi kohta saab lisainfot siit või juhendajalt prof Raivo Uibolt (telefon 737 4231, e-mail raivo.uibo@ut.ee).

Juhendamine

Üliõpilaste juhendamine kõigis eelnimetatud töölõikudes.
Kontaktisik õppetööga seotud küsimustes: lektor dr. Koit Reimand

Immunoloogia osakonna üliõpilastööde seminar toimus 9. mail 2024

Aasta jooksul tehtud tööst tegid kokkuvõtte:

• Ester Savi, proviisoriõppe II kursus. Ülevaatlik töö "B-rakkudega seotud tsütokiinid I tüüpi diabeediga isikutel”, juhendaja Kristi Alnek
  • Meribel Kõster, arstiteadus II kursus. Referaat "Topelt diabeet", juhendaja Kristi Alnek (parim referatiivne töö)
  • Henry Lepp, arstiteadus III kursus. Referaat "Oraalse tolerantsuse võimalik roll T1D patogeneesis ja ravis", juhendaja Tamara Vorobjova
  • Mikk Kelder, arstiteadus III kursus. Praktiline töö "CXCL10 määramine pankrease siirdamise patsientidel", juhendaja Tamara Vorobjova (parim praktiline töö)
  • Marina Šunina, arstiteadus IV kursus. Praktiline töö "Voolutsütomeetriline paneel follikulaarsete T-rakkude iseloomustamiseks"
  • Adeele-Ann Krigul, arstiteadus V kursus. Praktiline töö "Immunoglobuliin A tase gestatsioonidiabeediga emade lastel ja seosed atoopia/astmaga", juhendaja prof Raivo Uibo
  • Ulrika Laur, proviisoriõppe V kursus. Praktiline töö ”Analooginsuliinide vastaste IgG-tüüpi antikehade määramine esimest tüüpi diabeediga isikute vereseerumitest“, juhendaja Meeme Utt