Immunoloogia osakonna õppetöö ja juhendamine

Õppetöö

Üldine ja meditsiiniline (sh. kliiniline) immunoloogia nii arstiteaduse, hambaarstiteaduse kui ka farmaatsia põhiõppes, biomeditsiini magistriõppes ja arstiteaduse doktoriõppes, allergoloogia-immunoloogia residentuuris, samuti teiste erialade residentuuris, kus immunoloogia-alane õpetus on programmi koostisosa, õpetamine arstide täienduskursustel; üliõpilaste teadusõpe immunoloogias (I–V kursus).

Allergoloogia-immunoloogia residentuuri programmi kohta saab lisainfot siit või juhendajalt prof Raivo Uibolt (telefon 737 4231, e-mail raivo.uibo@ut.ee).

Juhendamine

Üliõpilaste juhendamine kõigis eelnimetatud töölõikudes.
Kontaktisik õppetööga seotud küsimustes: lektor dr. Koit Reimand

Immunoloogia osakonna üliõpilastööde seminar toimus 18. mail 2023.

Aasta jooksul tehtud tööst tegid kokkuvõtte:

• Mikk Kelder, MV 2. aasta, juhendaja Tamara Vorobjova, „Faktorid, mis võivad mõjutada peensoole barjääri läbilaskuvust ja meetodid selle määramiseks“ (referatiivne töö, auhind)
  • Madli Kurvet, MV 3. aasta,  juhendaja Raivo Uibo, „Immunoteraapia kopsuvähi raviks. Vähi vaktsiin“ (referatiivne töö)
  • Adeele-Ann Krigul, MV 4. aasta, juhendajad Kaja Metsküla, Raivo Uibo, „Immunoglobuliin A“ (eksperimentaalne töö)
  • Brita Laht, MV 5. aasta, juhendajad Raivo Uibo, Kristi Alnek, „Gliadiini-vastased IgA ja IgG antikehad gestatsioonidiabeediga emade laste seerumitest“  (eksperimentaalne töö)
  • Maris Tulk, MV 6. aasta, juhendaja Raivo Uibo, „Imetabane vimentiin“  (eksperimentaalne töö)
  • Celeste Peterson, biomeditsiini magistriõpe, juhendaja Aili Tagoma, „Bifidobacterium breve vastaste antikehade tuvastamine HEDIMED uuringu lastel I ja II visiidil“ (eksperimentaalne töö, auhind)
  • Retti Ennomäe, biomeditsiini magistriõpe, juhendaja Aili Tagoma, „Kommensaalse mikrofloora vastaste immuunreaktsioonide moduleeriv tähendus esimest tüüpi diabeedi T1D patogeneesis“ (eksperimentaalne töö)
  • Anna Topkina, biomeditsiini magistriõpe, juhendaja Alar Aints, „TSPAN7 autoantikehade määramise LIPS meetodi juurutamine“ (eksperimentaalne töö)
  • Ulrika Laur, proviisoriõpe 4. aasta,  juhendaja Meeme Utt, „Raviinsuliini vastaste IgG tüüpi antikehade määramine esimest tüüpi diabeediga patsientide vereseerumitest“ (referatiivne + eksperimentaalne töö, auhind)
  • Ege Ergur ja Efe Ergur, MV 5. aasta, juhendaja Brita Laht, “Salivary and Serum Anti-Gliadin Antibodies - do they correlate?”  (eksperimentaalne töö)
Rakubioloogia kõrgkooliõpik