Farmakoloogia osakond

 

1860. aastal avati Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis farmakoloogia Instituut, esimene omataoline maailmas. Tänapäeval kuulub farmakoloogia osakond Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi koosseisu. Farmakoloogia osakonda kuulub neli uurimisgruppi ja kaks õppetooli. Farmakoloogia osakond vastutab farmakoloogia ja toksikoloogia, farmakoteraapia ning kliinilise farmakoloogia õppetöö eest meditsiiniteaduste valdkonna tudengitele. Farmakoloogia osakonna teadustöö põhilisteks teemadeks on neurodegeneratiivsete haiguste patogeneesi uurimine, aju düsfunktsionaalse plastilisuse rakuliste ja molekulaarsete mehhanismide uurimine ning ravimsõltuvuse epigeneetiliste mehhanismide uurimine, et tulevikus leida uusi ravivõimalusi nii neuropsühhiaatriliste häirete kui neurodegeneratiivsete haiguste vastu võitlemiseks.

Õppetöö

Farmakoloogia ja toksikoloogia õppetool

Toksikoloogia uurimisrühm

Mitokondriaalse meditsiini uurimisrühm

Farmakoepigeneetika uurimisrühm

Neurodegeneratiivsete haiguste teraapia labor

Eesti Farmakoloogia Selts

#teadus
jogurt marjadega

Tartu Ülikooli teadlaste abil võib hapuvadak peagi seaküna asemel inimeste toidulauale jõuda

#teadus #ühiskonnale

Anni Lepland kaitseb doktoritööd „Precision targeting of tumour-associated macrophages in triple negative breast cancer“

8. juunil kell 12.00 kaitseb Anni Lepland doktoritööd „Precision targeting of tumour-associated macrophages in triple negative breast cancer“.
#teadus

Research project DURABLE

Research project DURABLE