Arstiteaduskonnas on anatoomiat õpetatud alates Academia Gustaviana asutamisest 1632. a. Algselt oli selleks ette nähtud üks professor, kes pidi korraldama igal aastal ka lahangu.
Anatoomia osakond kuulub bio- ja siirdemeditsiini instituudi koosseisu ning koosneb inimese anatoomia ning histoloogia ja embrüoloogia õppetoolist.
Anatoomiat ja histoloogiat õpetatakse põhjalikult arstiteaduse ja hambaarstiteaduse eriala üliõpilastele. Anatoomiat õpetatakse ka üliõpilastele, kes õpivad erialadel, kus on oluline mõista inimkeha struktuuri: proviisoriõpe, füsioteraapia ning kehaline kasvatus ja sport. Samuti on anatoomiast huvitatud psühholoogia eriala ja kunstitudengid.
Histoloogiat õpetatakse lisaks veel loodus- ja täppisteaduste valdkonna biomeditsiini magistriõppe erialal ning ainet saab omandada ka täiendusõppeprogrammi raames.
Enamik anatoomia osakonna õppejõududest on nii Eesti Morfoloogia Seltsi kui Soome anatoomiaseltsi Anatomici Fenniae liikmed. Anatoomia osakond osaleb iga-aastastel Anatomici Fenniae konverentsidel ja koostöös Läti ning Leedu anatoomiaseltsidega korraldatavatel konverentsidel Baltic Morphology.
Täpsem info on leitav osakonna töötajate CV-des Eesti Teadusinfosüsteemis ETIS.