Skip to main content

Maarjamõisa välja BSL laborid

 

1. Biomeedikumi 3. korruse BSL2 labor

  • Ravila 19, 3. korrus parem tiib, ruum 3028
  • Kontakt: Allen Kaasik (allen.kaasik@ut.ee)
  • Ruumis asuvad II ohuklassi laminaar, CO2 inkubaator, fuug, vaakum-aspiratsioonisüsteemkõrvalruumis paiknev autoklaav. 
  • Terviseameti luba katab töötamise:
    ülentiviiruse vektorite,
    AAV vektorite,
    patsiendi fibroblastidedoonorvere ja vereproovide,
    mmortaliseeritud rakuliinidega.

 

2. Biomeedikumi 1. korruse BSL2 labor

  • Ravila 19, 1. korrus, vasak tiib, ruum 1034
  • Kontakt: Kai Kisand (kai.kisand@ut.ee)
  • Ruumis asuvad II ohuklassi laminaar, vaakum-aspiratsiooni- süsteem, rakusorter ja selle juurde kuuluv bioohutuse kapp, CO2 inkubaator,  fuugid, +4 ja -20 külmikud. Autoklaav on eraldi ruumis.
  • Terviseameti luba on taotlemisel
    SARS-CoV-2 viirust sisaldavad vereproovid.
    Verest SARS-CoV-2 viirust ei isoleerita, töötatakse vaid inimese perifeerse vere komponentidega. 

 

3. SIME BSL2 labor

  • Ravila 14b, 1. korrus, ruumid 121 ja 122
  • Kontakt: Ana Rebane (ana.rebane@ut.ee)
  • Ruumis asuvad II ohuklassi laminaar, invertmikroskoop, CO2 inkubaator, vaakum-aspiratsioonisüsteem, rakuloendur, tsentrifuug ja vesivann. 
  • Terviseameti luba katab töötamise:
    - ülihtohatise viirusega HSV-1,
    - rinoviirustega RV 1B ja RV A16. 

 

4. SIME ABSL3 labor

  • Ravila 14b, katseloomakeskuse konventsionaalse ala 2. korrus, ruumid 234 ja 222
  • Kontakt: Mario Plaas (mario.plaas@ut.ee)
  • Terviseameti luba katab töötamise:
    - adenoviirusvektorite Ad8 ja Ad9 in vivo kasutamine geeniteraapia eesmärkidel,
    - lentiviirusvektorite in vivo kasutamine geeniteraapia eesmärkidel.

 

5. SIME ABSL2 labor

  • Ravila 14B, 1. korrusel (eraldi sissepääs hoone tagumisest osast)
  • Kontakt: Liane Viru (liane.viru@ut.ee)
  • Tutvustus asub siin

 

6. TÜTI BSL2 labor

  • Nooruse 1, 5. korrus
  • Kontakt: Kaido Kurrikoff (kaido.kurrikoff@ut.ee)
  • Ruumis asuvad: 3 II ohuklassi laminaari vaakum-aspiratsioonisüsteemidega, 4 CO2 inkubaatorit, fuug, autoklaav samas hoones (4. korrus)
  • Terviseameti luba katab töötamise:
    - SARS-CoV-2 (3. ohuklass),
    - Chlamydia trachomatis (2. ohuklass),
    - Neisseria gonorrhoeae (2. ohuklass),
    - Staphylococcus aureus (2. ohuklass),
    - Gripiviiruste tüübid A, B ja C (2. ohuklass),
    - Respiratoorsüntsütiaal-(RS) viirus (2. ohuklass).

 

BSL2 laboris töötamise Moodle kursus

Kursuse eesmärk: 

  • anda ülevaade laboratoorsest bioohutusest,
  • tutvustada BSL2 labori ohutusnõudeid ning patogeene, mis nõuavad BSL2 bioohutuse taset,
  • anda kursuse läbijatele teoreetilised ning praktilised oskused BSL2 laboris.

Kursuse läbimine on eeltingimus terviseametile ja tööinspektsioonile lubamaks BSL-2 laboris töötamist.

Kursuse ülesehitus: 

  1. Seadusandlus: seadusandlus ja BSL3 laborite üldpõhimõtted
  2. Üldpõhimõtted: rakukultuuri meetod , ohutu ja parimad praktikad
  3. Spetsiifilised patogeenid, mida uuritakse
  4. Iseseisev õpe

Teadmiste kontroll
2 EAP,
sertifikaat

Praktiline
väljaõpe BSL2 laboris

#teadus
koroona

Elu COVIDiga – mida oleme õppinud ja milleks peame valmistuma?

Jaga
18.05.2022
#teadus
Koroona

Tartu Ülikool otsib uuringusse inimesi, kes pole koroonat põdeva lähedase kõrval haigeks jäänud

Jaga
13.05.2022
#teadus

Seminar „Mitte-obstruktiivse azoospermia geneetilised alused: GEMINI uuring“

Seminar „Mitte-obstruktiivse azoospermia geneetilised alused: GEMINI uuring“
Jaga
13.05.2022