6.–31. jaanuarini toimub Tartu Ülikoolis esimest korda digikoristuskuu. Ülikool kutsub iga nädal pühendama vähemalt 30 minutit oma digiprügist vabanemisele, et teha korda oma isiklik või üksuse digiruum.
4.–6. veebruaril toimub konverents „Kliinik 2025“, kus räägitakse nii rahvastiku terviseprobleemidest, nagu vaimse tervise mured ja rasvumine, kui ka meditsiini viimastest arengusuundadest.
3. veebruaril külastavad Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlevad kl 11.00–12.00 ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu Ukrainas ja Euroopas.
Tartu Ülikooli ja Resistell AG teadlased on teinud märkimisväärse edusammu võitluses antimikroobse resistentsusega. Uus murranguline uurimus näitab, et nanoliikumise tehnoloogia aitab...
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Bio- ja siirdemeditsiini instituudi nõukogu valis 11. detsembri koosolekul instituudi uueks juhatajaks molekulaarimmunoloogia professor Pärt Petersoni.
Jõulukaardi illustratsioon sümboliseerib võrdsust. Ülikoolis väärtustatakse ja hoitakse igaüht olenemata tema kultuurist, nahavärvist, soost, vanusest, traditsioonidest või uskumustest.
Traditsioonilise ööraamatukogu esimene nädal toimub tänavu juba 9.–13. detsembrini, mil üliõpilased saavad kuni keskööni raamatukogus õppida. Jaanuaris saab ööraamatukogus käia kolm nädalat.
3. detsembril toimusid 2024. aasta annetamistalgud, mille raames kutsus Tartu Ülikooli Sihtasutus toetama Ukraina üliõpilasi ja kindlustama Tartu Ülikooli akadeemilist järelkasvu.