#instituudist

15.11.2021
#valdkonnast
MV

Dekaan Margus Lember: Millal koroonakriis lõpeb?

14.12.2021
#vilistlane
MV

Intensiivravi arst: Otsus vaktsineerida ei puuduta ainult inimest ennast, sest paraku keegi meist ei ela vaakumis

15.11.2021
Tartu Ülikool otsib uuringusse inimesi, kes pole koroonat põdeva lähedase kõrval haigeks jäänud.
13.05.2022
  • uudis
2. juunil toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus ülikooli esindajad räägivad sisseastumise korraldusest ja annavad kandideerijatele soovitusi erialavaliku tegemiseks.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
3. mail esitleti vana anatoomiku ringauditooriumis õpikut "Inimese anatoomia" teist osa. Samuti tähistatakse A. Rauberi mälestuspäeva.
29.04.2022
  • #õpetamine
  • uudis
Tänavu toimuvad arstiteaduskonna aastapäeva sündmused 13. ja 14. oktoobril. Kutsume kõiki huvilisi esitama teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile hiljemalt 30. juunil.
28.04.2022
  • uudis
Kolmapäeval, 27. aprillil toimus Worksupis Ukraina-teemaline ingliskeelne veebiseminar „Ukraina keelest ja kultuurist“.
18.04.2022
  • #ühiskonnale
  • uudis
Neljapäeval, 7. aprillil kell 16.15 peab arheogenoomika professor Kristiina Tambets ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Minevikusündmustest biomolekulide kaudu. Bioloogiline ajalugu meie geenides“.
31.03.2022
  • pressiteade
Neljapäeval, 31. märtsil kl 16.15–18.00 toimub Delta keskuses Ukraina-teemaline vestlusring ülikooliperele.
29.03.2022
  • uudis
Kõik ülikoolipere liikmed saavad selle aasta oktoobrini läbida tasuta ühe Coursera kursuse. Üliõpilased saavad soovi korral läbitud kursuse ka oma õppekavasse üle kanda.
26.03.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
24. märtsil kl 17.00 korraldas Tartu Ülikool Ukraina üliõpilaste toetuseks heategevusõhtu, kus eksperdid arutlesid Ukraina ja Venemaa teemadel.
19.03.2022
  • uudis

Tartu Ülikoolis töötatakse parasjagu koostöös praktiseerivate proviisorite ja farmaatsia erialaorganisatsioonidega välja ravimite kasutamise hindamise teenust, mille eesmärk on nõustada viit või enamat ravimit võtvaid patsiente. Esimesed katsetused on olnud edukad ja patsiendid on teenusega rahule jäänud.

15.03.2022
  • uudis
Ülikooliperele vajalik teave Ukrainas toimuva sõjategevuse ajal.
10.03.2022
  • uudis

Tartu Ülikooli senati otsus mitte võtta sel aastal bakalaureuse- ja magistriõppesse uusi üliõpilasi Venemaalt ja Valgevenest on põhjustanud palju eriarvamusi. Osa inimesi näeb selles erilist diskrimineerivat sammu, mis võtab nende riikide noortelt, sh režiimivastastelt, võimaluse õppida vabas maailmas.

10.03.2022
  • arvamus
14. märtsil kell 13.00 peavad üldkeeleteaduse kaasprofessor Ilona Tragel ja eesti keele kaasprofessor Külli Habicht ülikooli aulas emakeelepäevale pühendatud loengu „Tervist kõigile! Koroonapiirangute silt keeleteadlase töölaual“. Seejärel annab rektor Mark Fišelile ja tema töörühmale üle Tartu Ülikooli keeleteo auhinna.
09.03.2022
  • uudis

29. märtsil kell 16.15 peab meditsiinigeneetika professor Neeme Tõnisson Tartu Ülikooli aulas inauguratsiooniloengu "Elu võimalikkusest koos genoomiandmetega. Kuidas näha võimalusi ja vältida ohte?".

07.03.2022
  • uudis

7. märtsil kogunes ülikoolipere Ukraina lippude ja muu sümboolikaga peahoone ette ning salvestati Tartu Ülikooli senati ingliskeelne pöördumine Ukraina rahva, sh akadeemilise kogukonna poole.

Vaata valminud videot ja jaga Youtube’i linki oma rahvusvaheliste kolleegidega.

07.03.2022
  • uudis
10. märtsil ülikoolis toimuval kolmandal vaimse tervise konverentsil keskendutakse hea tööõhkkonna ja võrdsete võimaluste teemadele.
02.03.2022
  • uudis
10. märtsini saab registreerida end Tartu Ülikooli akadeemilisele testile. Üle mitme aasta on taas võimalik teha test juba kevadel. Tänavu toimub akadeemiline test kahel laupäeval: 19. märtsil ja 2. aprillil.
01.03.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Tartu Ülikool asutas stipendiumifondi, et koguda ja vahendada annetusi Ukraina üliõpilaste õpingute toetamiseks Tartu Ülikoolis.
01.03.2022
  • #õppimine
  • uudis
Rektor Toomas Asseri pöördumine Tartu Ülikooli ukrainlastest liikmete ja kogu ülikoolipere poole.
24.02.2022
  • uudis

Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser välja ülikooli 2021. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo. Aasta teadustegu on kasvajaspetsiifiliste ravimite transporti võimaldavate kullerpeptiidide väljatöötamine. See võimaldab tulevikus kasutada vähiravis väiksemaid ravimiannuseid, mis vähendab märkimisväärselt ravimite kõrvaltoimet. Auhinna saaja on professor Tambet Teesalu.

23.02.2022
  • #tunnustamine