Sel sügissemestril toimub taas mentorlusprogramm, kuhu on võimalik 23. septembrini kandideerida nii üliõpilastel, vilistlastel kui ka ülikooli töötajatel.
Alates 16. augustist saavad kõik ülikooli töötajad ja üliõpilased katsetada Tartu Ülikooli IT-vikilehel virtuaalset assistenti, mis pakub olemasolevate juhendite põhjal tuge infotehnoloogiliste probleemide lahendamisel.
24.–25. septembril toimub Baltikumi suurim geneetikakonverents Geenifoorum, mis toob Tartusse oma eriala rahvusvahelised tipptegijad. Konverentsil antakse üle ka Artur Linnu nimeline stipendium.
Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
9.–10. augustil Paides toimuval arvamusfestivalil on tänavu kavas rohkem kui kakssada ühiskonda puudutavat arutelu. Ülikoolist lööb üritusel kaasa üle 30 teadlase, töötaja ja üliõpilase.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
Neljapäeval, 4. juulil avati Tartu Linnamuuseumis püsinäitus „Meie Tartu“, mis tutvustab erinevaid Tartu linnaosasid. Paljude teiste linnaosade seas saab tutvuda ka Maarjamõisaga.
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.