Eesti Teaduste Akadeemia sai juurde kolm uut akadeemikut. Nende seas valiti eilsel akadeemia üldkogu istungil biomeditsiini akadeemikuks Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.
Teadusnõukoja konverentsil „Viirustega tulevikku“ arutlesid Eesti tippteadlased ja -ametnikud vestlusringis, milliseid ootamatuid ressursse ja otsuseid võivad nõuda tulevikupandeemiad.
Tartu Ülikool korraldab 2024. aasta 18. mail oma vilistlastele kokkutuleku, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“.
Tartu Ülikool korraldab 2024. aasta 18. mail oma vilistlastele kokkutuleku, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“. Alates 1. detsembrist on kiirematele müügil soodushinnaga piletid.
Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.
Teadusnõukoja liikmed ja Tartu Ülikooli teadlased andsid konverentsil „Viirustega tulevikku“ ülevaate, kuidas on ühiskond hakkama saanud koroonapandeemiaga ja milline on pandeemiate tulevik.
Eelmisel nädalal andis USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) kasutusloa maailma esimesele chikungunya viiruse vastasele vaktsiinile Ixchiq. Vaktsiinikandidaat on kavandatud ja valmistatud Tartu Ülikoolis. Inimestel tehtud kliinilised katsed korraldas biotehnoloogiaettevõte Valneva Austria Gmbh.
14. novembril anti Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil välja Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. Konkursil tunnustati ka seitset Tartu Ülikooli teadlast ja töötajat.
14. novembril tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid.
15. novembril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse teaduse keskkonnamõju ja otsitakse võimalusi selle vähendamiseks. Üritus toimub Omicumi hoones, Riia 23b/2-105.
10. detsembrini kestab Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid lühiartikleid teaduslike mõistete teemal.
13.11.2023
- #tudengile
- #koostöö
- #teadus
10. novembril kell 9.15 kaitseb Mariann Koel rakubioloogia erialal doktoritööd “The molecular interactions between trophoblast and endometrial cells in embryo implantation” („Trofoblastide ja endomeetriumi rakkude molekulaarsed interaktsioonid embrüo implantatsioonil“).
Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.
Sel sügisel lõppes Tartu ja Islandi tudengite teadusprojektide vahetusprogramm. 14. oktoobril külastas Biomeedikumi Islandi Ülikooli partner, Thor Eysteinsson, kellega koos tehti projektist kokkuvõte.
Taas on alanud Tartu Ülikooli, Läti Ülikooli ja Vilniuse Ülikooli rektorite stipendiumikonkurss, millega soovitakse edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist.
Tartu Ülikooli senat valis 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Meditsiiniteaduste valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele.
27. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse autasustada Johan Skytte medaliga Riigikogu liiget ja Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professorit Margit Sutropit. Ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medali saavad kaks silmapaistvate saavutustega ülikooli teadlast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
Teisipäeval külastas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Prantsuse saatkonna esindaja Mélie Cornet, et arutada õppe- ja teaduskoostöövõimalusi Prantsusmaaga.
31. oktoobrini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnale, millega tunnustab ülikool inimest, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.
15. novembril toimub Tartus konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg“, millele on huvilistel võimalik registreeruda 8. novembrini.