Margot Peetsalu: et olla hea õppejõud, peab oma eriala tundma

Üliõpilaste tagasiside põhjal sai 2017. aasta Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna aasta õppejõu auhinna kirurgiliste haiguste dotsent Margot Peetsalu.

TÜ kliinilise meditsiini instituudi dotsendi Margot Peetsalu sõnul oli tegemist väga suure ja väga meeldiva üllatusega: “Õppejõu jaoks on see suurim tunnustus, mis võimalik. Loomulikult olin ja ka olen selle üle väga õnnelik. See tähendab ka seda, et minu õpetamine sobib üliõpilastele.”

“Õpetan kirurgilisi haigusi ja iga teema juures püüan välja tuua seda, mis on kõige olulisem ja mida tuleks tingimata meelde jätta. Üritan panna kõiki kaasa mõtlema. Et olla hea õppejõud, peaks oma eriala tundma ja uuemaga kursis olema. Kindlasti tuleb austada ja sõbralikult kohelda noori inimesi, kes tahavad ju kõik saada headeks spetsialistideks,” rääkis Peetsalu.

Peetsalu sõnul on parim tudeng on see, kes osaleb praktikumides aktiivselt, küsib, kui midagi on arusaamatut, on viisakas ja sõbralik kaaslaste ja patsientide suhtes: “Ja minu suureks rõõmuks on valdav osa tudengeid just sellised!”

Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Taavi Vanaveski sõnul tunneb üliõpilasesindus uhkust, et ülikoolis on tublid õppejõud, keda üliõpilased kiidavad. “See on suur töö olla hea õppejõud. Õppejõul kulub palju aega just teabe edastusele ja selle lahti seletamisele üliõpilase jaoks. Leian, et oluline on õppejõu ning üliõpilase vaheline kommunikatsioon ja personaalse visaduse näitamine,” ütles Vanaveski.

Lisaks tunnustati ülikooli aastapäeval programmijuhte ja iga valdkonna kümmet parimat õppejõudu. Aasta programmijuhina tunnustati meditsiiniteaduste valdkonnast farmakognoosia professorit Ain Raali, kes on bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekava „Proviisor“ endine programmijuht.

Meditsiiniteaduste valdkonna kümme parimat õppejõudu on (tähestiku järjekorras):

  • Marina Aunapuu, histoloogia dotsent;
  • Mall Eltermaa, spetsialist;
  • Külli Jaako, farmakoloogia dotsent;
  • Jarek Mäestu, spordibioloogia dotsent;
  • Aimar Namm, histoloogia assistent;
  • Margot Peetsalu, kirurgiliste haiguste dotsent;
  • Riina Runnel, suu- ja hambahaiguste lektor;
  • Merle Seera, õendusteaduse assistent;
  • Joel Starkopf, anestesioloogia ja intensiivravi professor;
  • Helen Zirnask, inimese anatoomia assistent.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast sai aasta õppejõu tiitli vene keele õpetaja Natalija Joonas, ​sotsiaalteaduste valdkonnast inglise õiguskeele õpetaja Reet Talpsepp ja loodus- ja täppisteaduste valdkonna taimefüsioloogia dotsent Joachim Matthias Gerhold. Aasta õppejõud saavad endale mälestuseks erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi, mille autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinnamärgile lisatakse rahaline preemia Tartu ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses. 

Auhinnad anti üle tunnustamisüritusel 1. detsembril Vanemuise kontserdisaalis. Loe aasta õppejõudude tunnustamise kohta lähemalt TÜ kodulehelt.