Kõik huvilised on oodatud kolmapäeval, 12. septembril kell 12.15 Biomeedikumi Duke'i Ülikooli (USA) teadlase dr Diego Bohorquezi avalikule loengule “Kuidas aju mõistab soolestikus toimuvat?”.
Diego Bohorquez on üles kasvanud Ecuadoris Amazonases. 2005. aastal alustas ta oma doktorantuuri õpinguid North Carolina State Ülikoolis toitumise erialal. Õpingute ajal mõistis ta, et soolestikul on tugev mõju ajule ja käitumisele. 2010. aastal jätkas ta järeldoktorantuuriga Duke'i Ülikoolis neurogastroenteroloogia valdkonnas ning avastas, et soolestikurakud, mis muidu tajuvad toitu ja mikroobe, suhtlevad ka ajuga. See avastus avas täiesti uue valdkonna soolestiku ja aju omavahelise seose uurimisel.
Alates 2015. aastast on Bohorquez dotsent Duke'i Ülikooli meditsiini ja neurobioloogia osakonnas. 2018. aastal avaldati nende teadusgrupi töö tulemused ajakirjas “Science”. Nende tulemused näitasid, et soolestikust jõuab info toidu kohta ajju juba millisekunditega. Diego ambitsioon on kasutada soolestiku ja aju omavahelist seost, et ravida käitumishäireid just soolestiku kaudu.
Loeng toimub Biomeedikumis (Ravila 19, Tartu) Aleksander Schmidti keskuse auditooriumis 0088. Loeng toimub inglise keeles.
Vaata dr Diego Bohorquezi TED-i ettekannet YouTube’st.
Kursuse korraldab Kliinilise meditsiini doktorikool, finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).