Vaata, millised meditsiiniteaduste valdkonna õppekavad on tudengivarjude seas kõige populaarsemad

Tudengivarjude seas kümne populaarseima eriala hulgast neli on meditsiiniteaduste valdkonnast. Kõige populaarsem eriala terve Tartu Ülikooli lõikes on arstiteadus, aga suurt huvi tunti ka füsioteraapia, kehalise kasvatuse ja spordi ning hambaarstiteaduse erialade vastu.

Kevadsemestril registreerus tudengivarju projekti kokku 226 õpilast, kellest 201 soovisid varjutada bakalaureuseõppe õppekava ning 25 magistriõppe õppekava. Populaarsuselt esikümnesse mahtusid ka neli meditsiiniteaduste valdkonna eriala: arstiteadus (sügisel 49 ja kevadel 38 tudengivarju), füsioteraapia (sügisel 19 ja kevadel 9 tudengivarju), kehaline kasvatus ja sport (sügisel 10 ja kevadel 5 tudengivarju) ning hambaarstiteadus (sügisel 10 ja kevadel 5 tudengivarju).

Õppekava 2020/2021 sügissemester Õppekava

2020/2021 kevadsemester

Arstiteadus 49 Arstiteadus 38
Psühholoogia 27 Psühholoogia 18
Õigusteadus (Tartus) 20 Õigusteadus (Tartu) 16
Füsioteraapia 19 Füsioteraapia 9
Õigusteadus (Tallinnas) 11 Informaatika 9
Informaatika 11 Kehaline kasvatus ja sport 7
Geenitehnoloogia 10 Geenitehnoloogia 6
Riigiteadused 10 Matemaatiline statistika 6
Kehaline kasvatus ja sport 10 Ajakirjandus ja kommunikatsioon 5
Hambaarstiteadus 10 Riigiteadused 5

Tudengivarju projekti käigus veedavad üliõpilane ja tema erialast huvitatud õpilane või tudeng koos ühe omavahel kokku lepitud päeva, et tulevane sisseastuja saaks ettekujutuse selle eriala õppetööst ja tudengielust Tartu Ülikoolis. Kuupäeva lepivad üliõpilane ja tudengivari omavahel kokku, ülikool ei ole kindlat kuupäeva määranud. Võrreldes eelnevate aastate kevadsemestritega on pandeemia tõttu registreerunuid tunduvalt vähem. Projekt toimus sel aastal veebipõhiselt. Täpsema info tudengivarju projekti kohta leiad SIIT.