TÜ-s peab avaliku loengu meeste reproduktiivtervise tippteadlane Ilpo Tapani Huhtaniemi

Kõik huvilised on oodatud 2018. aasta meditsiiniteaduste audoktori Ilpo Tapani Huhtaniemi avalikule loengule „Noored hiired ja vanad mehed aitavad lahendada testikulaarfunktsiooni saladusi“ neljapäeval, 29. novembril kell 14.00 Biomeedikumi ruumi 1006.

Professor Huhtaniemi on üks Euroopa androloogia koolkonna ja meeste tervise uuringutele aluse panijatest. Ta on nii Turu Ülikooli füsioloogia kui ka Imperial College Londoni reproduktiivendokrinoloogia emeriitprofessor.

Professor Huhtaniemi on lõpetanud 1972. aastal Helsingi Ülikooli arstiteaduse erialal ja kaitsnud doktoritöö juba kaks aastat hiljem. Tema uurimistöö fookuses on olnud meeste viljatusprobleemid ja reproduktiivtervis ning viimase mõju vananemisele ja suremusele. Ta on avaldanud ligi 700 teadusartiklit erialaajakirjades ja 150 raamatupeatükki, mida on tsiteeritud üle 23 500 korra. Lisaks oma silmapaistvale ja produktiivsele teadustööle on ta andnud rahvusvahelisel tasandil panuse nii erialaorganisatsioonide arengusse, kümnete konverentside ja teadusfoorumite korraldamisse kui ka teadusajakirjade töösse. Tema juhendamisel on kaitstud 43 doktoritööd ja tema käe all on töötanud 22 järeldoktorit.

Alates 1990. aastate keskpaigast on professor Huhtaniemi olnud Eesti androloogia eriala edendamise olulisim rahvusvaheline toetaja ning silla ehitaja Euroopa organisatsioonide ja kolleegideni. Ilma tema aastatepikkuse panuseta koostööpartneri, koolitaja ja nõuandjana ning Eesti teadlaste eestkõnelejana ei oleks TÜ praegu sedavõrd tuntud ja kõrgelt tunnustatud reproduktiivbiomeditsiini keskus nii Euroopas kui ka mujal maailmas.

Loeng toimub inglise keeles.

Lisainfo:
Maris Laan