TÜ, Ravimitootjate Liit ja TÜ kliinikum hakkavad ühiselt tõhustama kliiniliste uuringute korraldamist

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe ja Ravimitootjate Liidu juhataja Riho Tapfer allkirjastasid 14. detsembril koostööleppe, et edendada ühiselt kliiniliste uuringute keskkonda Eestis ja koostööd rahvusvaheliste partneritega.

Riikliku Siirdemeditsiini ja Kliiniliste Teadusuuringute Keskuse (RSKTK) eestvedamisel allkirjastatud leppe järgi hakkavad TÜ, Ravimitootjate Liit ja TÜ kliinikum ühiselt korraldama kliinilisi ravimiuuringuid ja personali väljaõpet. Samuti hakatakse vahendama kliiniliste ravimiuuringutega seonduvat teavet, mis annab lihtsama juurdepääsu spetsiifilistele teadmisele ja oskustele. Sellest võidavad nii Eestis tegutsevad uurijad kui ka rahvusvaheliste kliiniliste ravimiuuringute projektide korraldajad.

Kliiniliste uuringute keskuse tegevjuhi Katrin Kaarna sõnul aitab kolme organisatsiooni parem koostöö tõhusamini ressursse kasutada. „Ühiselt sama eesmärgi nimel töötades saame hõlpsamini suurendada Eesti rahvusvahelist rolli uute ravimite väljatöötamisel. Samuti parandame sedasi Eesti arstkonna motivatsiooni korraldada akadeemilisi kliinilisi ravimiuuringuid, mis omakorda aitab meie inimesi paremini ja ohutumalt ravida,“ ütles Kaarna.

RSKTK on riikliku tähtsusega teadustaristuobjekt, mille on loonud Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum. RSKTK moodustati 2010. aastal eesmärgiga tõhustada terviseuuringuid Eestis ja see kuulub Eesti teadustaristu teekaardi objektide nimekirja. RSKTK-d rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisateave: Katrin Kaarna, RSKTK tegevjuht, 518 6688, 737 4119, katrin.kaarna@ut.ee