Tartu Ülikoolis esitletakse raamatut, mis räägib avameelselt vananemisest

Mida teevad kõik inimesed samal ajal? Vananevad muidugi. Pole vahet, kas oled sündinud eile või aastakümneid tagasi – iga päevaga saad ikka vanemaks. Kuni viimaks oledki vana, sageli eneselegi ootamatult, kirjutab Tartu Ülikooli geriaatria dotsent Kai Saks äsjailmunud raamatu "Avameelselt vananemisest" sissejuhatuses. 

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi geriaatria dotsent Kai Saks kirjeldas, et vanaks ei saada äkki, vananemisega seotud tunnused hakkavad ilmnema juba päris noores eas, pärast seda, kui keha on saavutanud maksimumvõimed.

"Seega ei ole selle raamatu lugemiseks vanusepiiri. Nende kaante vahel tuleb juttu sellest, kuidas elukaare jooksul muutuvad meie keha ja vaim, suhtumine iseendasse ja ühiskonna suhtumine meisse ning kuidas nende muutustega võimalikult valutult toime tulla. On ka soovitusi, kuidas hoiduda enneaegsest vananemisest, mida teha sagedasemate vanaea haiguste ärahoidmiseks, kuidas märgata esmaseid haigustunnuseid ja kust otsida abi," võttis Saks kokku. Saks tõdeb, et tegelikult on kogu elu ettevalmistus vanaduseks, et seda siis vääriliselt hinnata. "Nendele, kes "on osanud" vanaks saada, seda isegi koos haigustega, on kingituseks ilus pikk rahuloluaeg elu lõpus, kus on aega selgust saada nii iseendas kui maailma asjades," tõdes raamatu autor.

Kõik huvilised on oodatud raamatu „Avameelselt vananemisest. Võidab see, kes oskab vanaks saada“ esitlusele, mis toimub 16. oktoobril kell 15.30 Tartu Ülikooli Kliinikumis Puusepa 8, 1. korruse galeriis (vahekäik A korpuse ja J korpuse vahel). Parem juurdepääs Lunini tänava poolsest sissekäigust. Vestlust raamatu autori dotsent Kai Saksaga juhib dr Peeter Saadla.

Tutvu raamatu sisukorraga kirjastuse lehel.

Lisateave:
Kai Saks
Tartu Ülikooli geriaatria dotsent
731 8627
kai.saks@ut.ee