Tartu Ülikooli arsti- ja terviseteaduste erialad on maailmatasemel

Tartu Ülikooli arsti- ja terviseteaduste erialad tõusid mainekas Times Higher Educationi värskes erialade edetabelis kohale vahemikus 251–300, parandades võrreldes eelmise aastaga on positsiooni 50 koha võrra.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaani Anti Kalda sõnul on positsioon edetabelis tunnustus kõigile meditsiinivaldkonna erialasid arendavatele inimestele. „Edetabeli kohast tähtsamad ongi meie inimesed, seega tänan kõiki, kes igapäevaselt töötavad valdkonna ja õppekavade arendamise nimel ning on endale ehk teadvustama viinud Tartu Ülikooli meditsiini ja terviseteaduste maailmas üha kõrgemale tasemele,“ sõnas ta.

Kalda hinnangul kinnitab kõrge koht, et valdkond on õppekavasid arendades õigel teel: „See näitab, et suudame aina muutuvas meditsiinis ja terviseteadustes oma õpet piisavalt kiiresti ja kvaliteetselt nüüdisajastada. Edu taga on kindlasti ka muid tegureid, sh rahvusvaheline nähtavus kõrgetasemeliste teadusartiklite publitseerimisel, välisõppejõudude kaasamine, teadlaste osalus suurtes teadusprojektides ja koostöövõrgustikes ning unustada ei tohiks ka ingliskeelset arstiteaduse õppekava panust valdkonna rahvusvahelistumisesse.“

Suurbritannia ajakirja Times Higher Education erialade edetabelit peetakse 11 eriala kohta. Tartu Ülikool on edetabelis esindatud üheksa erialaga.

Times Higher Education võtab erialade pingerea koostamisel aluseks sama metoodika, mida ta kasutab maailma ülikoolide edetabeli puhul. Hindamisel arvestatakse 13 tulemusnäitajat, mis kirjeldavad õppekeskkonda, teadustulemuste mõjukust, teadustöö mahtu, akadeemilist mainet, tulu, uuenduslikkust ja rahvusvahelistumise ulatust. Tutvu meditsiinierialade hindamise metoodikaga Times Higher Education kodulehel.

Virge Ratasepp
meditsiiniteaduste valdkonna kommunikatsioonispetsialist