Tartu Ülikooli arsti- ja terviseteadused on maailmas kõrgel tasemel

Briti kõrgharidusajakiri Times Higher Education (THE) avaldas 19. novembril neli edetabelit, milles reastatakse maailma parimate ülikoolide bioteaduste, füüsikateaduste, psühholoogia ning arsti- ja terviseteaduste erialad. Arsti- ja terviseteaduste erialasid võrreldi 775 ülikoolis ja Tartu Ülikool paikneb vahemikus 301–400.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaani Anti Kalda sõnul on arsti- ja terviseteaduste positsioon Times Higher Educationi edetabelis tunnustuseks valdkonna õppejõudude ja teadlaste tööle. „Edetabelis olemine on kvaliteedimärk, mille taga on meie inimeste aastatepikkune pühendunud teadustöö piiratud teadusrahastuse tingimustes,“ tunnustas Kalda kolleegide pühendumist oma erialale ka keerulisematel aegadel.

Tartu Ülikooli psühholoogia eriala kerkis aastaga saja koha võrra, jõudes mullusest vahemikust 301–400 tänavu vahemikku 201–250. Edetabelis võrreldi 494 parimat ülikooli maailmas.

Kõrgele 301.–400. kohale on 1054 maailmaülikooli seas tõusnud TÜ füüsikateadused – keemia, astronoomia, matemaatika ja statistika, füüsika ning teised eluta loodust uurivad loodus- ja täppisteaduste valdkonna erialad, mis jagasid eelmisel aastal 401.–500. kohta

Bioteadused on 821 parima ülikooli hulgas 176.–200. kohal.

THE teeb erialade edetabeli tulemused avalikuks neljas etapis. Esimeses etapis sai kinnitust Tartu Ülikooli humanitaarteaduste maailmatase ja teises kinnitati Tartu Ülikooli arvutiteadlaste ülihead kohta. Kolmandas etapis selgus, et Tartu Ülikooli ärinduse ja majanduse erialad on tõusnud 201.–250. kohale – kõrgemale kui kunagi varem.

THE maailma ülikoolide üldpingereas paikneb Tartu Ülikool 301–350 parima seas.

Suurbritannia ajakiri Times Higher Education arvestab ülikoolide hindamisel 13 tulemusnäitajat, mis kirjeldavad õppekeskkonda, teadustulemuste mõjukust, teadustöö mahtu, akadeemilist mainet, tulu, uuenduslikkust ja rahvusvahelistumise ulatust.

Lisateave:
Lauri Randveer
Tartu Ülikooli rahvusvahelise koostöö peaspetsialist
512 9996
lauri.randveer@ut.ee