Senati uude koosseisu valitakse neli meditsiiniteaduste valdkonna esindajat

20. aprillini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli senati uude koosseisu. Meditsiiniteaduste valdkonnast oodatakse kandideerima akadeemilisi töötajaid, kes seisaksid senatis nii valdkonna kui ka kogu ülikooli eest. Uue koosseisu valimised toimuvad 19. mail.

Senati liikmeks saavad kandideerida täiskoormusel töötavad õppejõud, vähemalt osalise koormusega töötavad teadustöötajad ning kliiniliste erialade õppejõud, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.

Senat on ülikooli kõrgeim akadeemilisi küsimusi otsustav kogu. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember innustab senatisse kandidaatideks üles seadma neid akadeemilisi töötajaid, kes soovivad kaasa rääkida ülikoolis tehtavate otsuste osas. „Senat vastutab Tartu Ülikooli õppe-, teadus- ja arendustegevuse kõrge kvaliteedi eest. Nii arutavad ja otsustavad senati liikmed küsimuste üle, mis kujundajavad nii valdkondi kui ka ülikooli tervikuna. Seal on koos kõikide valdkondade esindajad, kes ühelt poolt suudavad esindada valdkonna huve, ent otsustes lähtuvad ülikoolist kui tervikust,“ rääkis Lember.

Praegu esindavad Tartu Ülikooli senatis meditsiiniteaduste valdkonda kliinilise meditsiini instituudi ning bio- ja siirdemeditsiini instituudi akadeemilised töötajad – mikrobioloogia professor Irja Lutsar, dermatoloogia ja veneroloogia professor Külli Kingo, meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer ja molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.

Professor Pärt Petersoni sõnul on senatisse kuulumine privileeg. „Senatisse kuuludes on võimalus olla kõrgema taseme otsustamise juures, ent selle privileegiga kaasnevad ka omad kohustused ja vastutus nii valdkonna kui ka terve ülikooli ees.“

„Vast kõige olulisem on seista suuremate asjade eest ja eks igal senaatoril on oma lemmikvaldkond – kellel teadus, kellel õpe, kellel oma valdkond, kellel üldine juhtimine,“ kirjeldas Peterson, lisades, et senatisse kuuludes saab ka väärt üldpildi ülikooli toimimisest, erinevate valdkondade eripäradest, nende soovidest ja vajadustest. Samuti ülevaate otsustamisprotsessist ja finantseerimisest.

Senat on 22-liikmeline. Senati koosseisu kuulub rektor senati esimehena, 16 akadeemiliste töötajate valitud liiget (igast valdkonnast neli) ja viis üliõpilaste esindajat. Akadeemiliste töötajate esindajad valitakse kolmeks aastaks.

Loe senati valimiste ja ajakava kohta lähemalt siseveebist.

Lisateave:
Tõnis Karki
Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär
737 5605, 529 7917 (5605)
tonis.karki@ut.ee