Registreeru uuele üleülikoolilisele vabaainele „Ravimitest maakeeli“

Kuni 4. aprillini saavad kõik Tartu Ülikooli üliõpilased registreeruda farmaatsia instituudi õppeainele „Ravimitest maakeeli“ (MVFA.00.019), mis teeb huvilistele sissejuhatuse ravimimaailma.

Kursus kestab 6. prillist 17. maini 2020 ja toimub täies mahus e-õppena. Ainele saab registreeruda ÕIS-is ja selle läbimine annab üliõpilaste ühe ainepunkti.

Vabaaines tehakse ülevaade ravimite valmistamise ajaloost ja tänapäevast, räägitakse ravimite koostisest ja manustamise põhimõtetest ning apteekide tegutsemise igapäevast.

Kursuse teemad:

• ajaloost tänapäeva;
  • ravimite valmistamine;
  • ravimite koostis;
  • ravimite manustamise põhimõtted;
  • ülevaade apteegist;
  • ravimite kasutamise ABC.

Kursuse töötasid välja farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor Ain Raal, sotsiaalfarmaatsia dotsent Daisy Volmer, füüsikalise farmaatsia dotsent Karin Kogermann, biofarmaatsia assistent Kersti Teder ja farmakognoosia assistent Janne Sepp.

Lisateave:
Janne Sepp