Proviisorid: kui me praegu ei vaktsineeri, oleme sügisel samas olukorras

Kui piisav hulk inimesi end kevadel ei vaktsineeri, on nad sügisel saabuva uue viiruselaine jaoks nakatumiseks valmis ja kõik hakkab otsast peale. Nii kaugõpe kui haiglate ees järjekorras seisvad kiirabiautod. Vaktsineerimine on ainuke asi, mida me hetkel saame sellise sügise ärahoidmiseks teha, kirjutavad kliinilise farmaatsia lektor ja kliinilise farmakoloogia teadur Jana Lass ning kliinilise farmaatsia nooremlektor Marika Saar Maalehes.

Pöördume selle looga nende kõhklejate poole, kes ehk sooviksid oodata ja vaadata, kuidas kulgeb juba vaktsineeritute elu. Me ei kirjuta seda juttu vaktsiinivastastele. Vandenõuteoreetikuid, kes omistavad koroonavaktsiinile imetabaseid toimeid – näiteks võimalust elanikkonna kiibistamiseks –, ei proovigi me veenda.

Koroonavaktsiinidest, nende väljatöötamisest, kasust ning võimalikest ohtudest on teadlaste ja ravimiameti spetsialistide sulest ilmunud kümneid kirjutisi. Iga inimene, kes koolis veidigi bioloogiat on õppinud ja teemasse natukenegi süveneb, peaks neist aru saama.

Loe edasi Maalehest...