Professor Irja Lutsar on COVID-19 tõrje teadusnõukoja juht

Valitsuskomisjon kutsus kokku COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegeleva teadusnõukoja ja kinnitas selle liikmed. Viiest liikmest neli kuuluvad Tartu Ülikooli töötajate hulka.

COVID-19 tõrje teadusnõukoja juhiks kinnitati Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar.

Nõukoja liikmed on

• Tervise Arengu Instituudi teadussekretär Kristi Rüütel,
  • Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst ja Tartu Ülikooli kirurgiliste haiguste professor Peep Talving,
  • Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst, infektsioonihaiguste assistent Pilleriin Soodla ja
  • Tartu Ülikooli rakendusviroloogia uurija-professor Andres Merits.

Teadusnõukoja ülesandeks on anda eriolukorra valitsuskomisjonile ekspertinfot. Nõukoja tööd korraldab riigikantselei ja sotsiaalministeerium.