Ootame valdkonna üliõpilasi ja residente registreeruma ettevõtlusõppe ainele (lisatud ajakava)

Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilased ja arst-residendid saavad taas registreeruda valikainele „Ettevõtluse võimalusest meditsiiniteadustes“ (MVMV.00.002). Valikaine viib üliõpilased kokku meditsiiniteaduste valdkonnast võrsunud tippekspertidega, kes on oma tegemistes edukalt ühendanud meditsiiniteadused, ettevõtluse ning erasektoris omandatud kogemuse.

Aine annab ülevaate ettevõtluse eripäradest, võimalustest ja väljakutsetest meditsiiniteadustes. Enda kogemusi ja häid praktikaid jagavad meditsiiniteaduste valdkonnast võrsunud tipptasemel eksperdid, kes on enda tegemistes edukalt ühendanud ettevõtluse, erasektoris kogemuste omandamise ja meditsiiniteadused. Kursus on praktilise suunitlusega ja eesmärk on motiveerida mõtlema "kastist välja", innnustama koostööle ettevõtlusega ning panema kaaluma oma ettevõtlusega alustamist.

Aine läbimiseks tuleb tudengitel lahendada grupitööna üks aktuaalne probleem. Eelmisel aastal oli grupi Gerifix idee pakkuda eakatele personaalset nõustamist, meditsiinilist ja tehnilist tuge, et nad saaksid nautida mugavat elu omas kodus. Selle äriideega osalesid nad jaanuaris toimunud Startup Day 2020 TÜ ettevõtluse õppetooli pitchimissessioonil ning osutusid võidutiimiks, auhinnaks mentorlus ja kontoriruumide kasutus 100 päeva uues Delta hoones.

Loengud toimuvad 10. märtsist 28. aprillini, teisipäeviti, kell 16.15–17.45 Biomeedikumi A. Schmidti keskuses auditooriumis 0088/0089 (Ravila 19, Tartu).  veebruarist. Aine läbimine annab kaks ainepunkti.

Ainele on võimalik registreeruda kuni 6. märtsini või kuni kohti jätkub (maksimaalne registreerunute arv on 70 osalejat). Residendid saavad ennast ainele kirja panna läbi registreerimisvormi

Loengute ajakava:

10. märts – Jarek Mäestu (Tartu Ülikooli spordibioloogia dotsent ja meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaan) ja Katrin Kaarna (Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi kliiniliste uuringute keskuse juhataja, Tahe Outdoors Group nõukogu liige, neuroloog)
17. märts – Martin Mooses (Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi asejuhataja, treeningu füsioloogia lektor)
24. märts – Doris Vahtrik (Tartu Ülikooli skeleti-lihassüsteemi lektor, Fysiokeskuse looja)
31. märts – Andrei Sõritsa (AS Kliinik Elite juhatuse liige, günekoloog)
7. aprill – Urmas Takker (OÜ Perearstid Takker ja Sarapuu juhatuse liige, perearst)
14. aprill – Triinu Sirge (OÜ Ergoway juhataja, Tartu Ülikooli doktorant)
21. aprill – TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus (EIK)
28. aprill – grupitööde esitlused

Lisateave: