Nottinghami meditsiiniteadlased otsivad Tartust teaduspartnereid

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas tehtav tipptasemel teadustöö siirdegenoomika, viljatuse ning naha ja liigeste põletikuliste ja krooniliste haiguste uurimisel toob Tartusse maailma ülikoolide edetabelis QS 82. kohal oleva maineka Nottinghami Ülikooli meditsiiniteadlased. Teadlaste soov on leida partnereid ühiste teadusteemade uurimiseks.

„Nottinghami Ülikool on maailma tippülikool, kus tehtav meditsiini- ja veterinaarmeditsiini valdkonna uurimis- ja teadustöö on mõjukas ja teedrajav. Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnal ja Nottinghami Ülikoolil on palju sarnaseid uurimisteemasid. Kui Suurbritannia ja Eesti tippteadlased ühendavad oma teadmised ja pädevuse mõne teema uurimiseks, saab sealt tulla ühiskonnale ainult kasu,“ rääkis Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember. „Nottinghami Ülikooli huvi partnerlussuhete loomise vastu on tunnustus Tartu Ülikooli meditsiiniteadlastele. See näitab, et meie teadlaste uurimis- ja teadustöö on maailmas silmapaistev ja konkurentsivõimeline,“ lisas ta.

Tartu Ülikoolis kohtuvad Nottinghami Ülikooli teadlased teiste hulgas projekti TransGeno teadusgrupi esindajatega. TransGeno meeskond tegeleb tipptasemel siirdegenoomika uuringutega. Nende tegevuse keskmes on kliinilise diagnostika ja ravistrateegiate väljatöötamine põletikuliste nahahaiguste (psoriaas), krooniliste liigesehaiguste (artriit) ja viljatuse (embrüo siirdamise ebaõnnestumine) raviks.

Euroopa Komisjoni meetmest toetatud projekti TransGeno juhib Tartu Ülikoolis kliinilise genoomika ja personaalmeditsiini professor Alireza Fazeli. Fazeli sõnul on kohtumise eesmärk luua kontakte, mille tulemusena kasvaksid kahe ülikooli vahel välja uued uuringud personaalmeditsiini, põletikuliste ja krooniliste haiguste, epigenoomika, viljatusravi ja rakkudevahelise suhtluse valdkonnas.

Nendel teemadel tutvustavad ülikoolide teadlased ka tehtud teadustöid. Tartu Ülikooli esindajatena räägivad oma uurimisvaldkonnast veresoontekirurgia dotsent Jaak Kals, rakubioloogia professor Toivo Maimets, inimese geneetika professor Maris Laan, rakulise immunoloogia juhtivteadur Kai Kisand ja RNA bioloogia vanemteadur Ana Rebane.

Peale Tartu Ülikooli teadlaste osalevad kohtumisel Nottinghami Ülikooli esindajatega ka Eesti Maaülikooli teadlased.

Koostöökohtumine toimub teisipäeval, 14. mail kell 11 Tartu Ülikooli Chemicumi (Ravila 14a) ruumis 1020. Tutvu ürituse ajakava, delegatsiooni kuuluvate teadlaste ja nende uurimisvaldkondadega TransGeno kodulehel.

Lisateave:
Oliivika Zeiger
737 4426, 5345 6349
oliivika@ut.ee
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!