Noori neurolooge, neurokirurge, neuroradiolooge ja neuroteadlasi oodatakse kandideerima Eesti suurimale stipendiumile

Alanud on kandideerimine Ameerika neuroteadlaste Igor Ilinsky ja Heli-Kristy Kultas-Ilinsky 23 750 euro suurusele erastipendiumile. Kandideerida saavad noored neuroloogid, neurokirurgid, neuroradioloogid ja neuroteadlased. Stipendiumitaotlus tuleb esitada hiljemalt 1. novembril 2021.

Stipendiumi eesmärk on toetada pealekasvavat põlvkonda neurolooge, kes tahavad õppida liigutushäirete, eriti düskineesia kaasaegseid ja arenevaid ravimeetodeid ning saada süvateadmisi nende aluseks olevatest teaduspõhimõtetest.

Tartu Ülikooli närvikliiniku juhataja, neuroloogia professori Pille Taba sõnul annab tuntud neuroteadlaste stipendium noortele kolleegidele erakordse võimaluse kliiniliseks enesetäienduseks ja teadustööks liigutushäirete alal. „See on märkimisväärne toetus Eesti meditsiini ja neuroteaduste arenguks, kuna võimaldab aastast erialast täiendust valdkonna tippkeskuses. Lisaks tuuakse saadud teadmised koju tagasi.“ Nimelt peab stipendiaat pärast õpingute lõpetamist välismaal oma värskelt omandatud kogemusi ja teadmisi rakendama vähemalt kolmel järjestikusel aastal Tartu Ülikoolis töötades.

Stipendiumi saavad taotleda kuni 35-aastased Eesti kodanikud. Taotlejad peavad olema meditsiiniteaduste õppekava lõpetajad, kes on läbimas või läbinud praktika- ja/või residentuuriprogrammid neuroloogia, neurokirurgia või neuroradioloogia alal, kellel on kõrgel tasemel akadeemilisi saavutusi ning huvi kaasaegse ravi ja diagnoosimise, näiteks aju süvastimulatsiooni, aju piltdiagnostika, funktsionaalse magnetresonantsi ja muude uute meetodite ja teadustulemuste vastu.

Stipendiumi saavad taotleda ka hiljutised meditsiiniteaduste õppekava lõpetajad, kes on huvitatud teadustöö tegemisest neuroteaduste valdkonnas, ning noored doktorantuuri lõpetajad, kui neil on soov oma teadmisi ja oskusi kliinilises keskkonnas rakendada.

Igor Ilinsky ja Heli-Kristy Kultas-Ilinsky stipendium asutati 2020. aastal ja kuulutatakse tänavu välja teist korda. Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 1. november 2021. Lisainfot stipendiumi ja selle taotlemise kohta leiab Tartu Ülikooli Sihtasutuse lehelt.

Lisateave:
Katriin Fisch-Uibopuu