Muudatused arstiteaduskonna aastapäeva programmis

Meditsiiniteaduste valdkond tähistab 15. ja 16. oktoobril traditsioonilist arstiteaduskonna aastapäeva muudetud sisu ja ajakavaga.

Teaduskonverents toimub plaanipäraselt 15. oktoobril ja seal saab kõige värskemat teavet meditsiiniteadlaste, üliõpilaste, arst-residentide ja arstide teadustöövaldkondade kohta. Konverents toimub sarnaselt eelmiste aastatega Biomeedikumis, ent kui vaja, korraldatakse see veebi kaudu. Sel aastal on teaduskonverentsile esitatud ligi saja teadustöö tulemused, millega huvilistel on võimalik tutvuda suuliste ettekannete või vaatmike vahendusel. Traditsiooniliselt pannakse kokku ka teesivihik.

16. oktoobril toimuma pidanud teemakonverents lükkub aasta võrra edasi. Dekaani vastuvõtu ja galaõhtusöögi asemel toimub sel päeval pidulik autasustamine, kus tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid ja antakse üle Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid. Kui sügisene olukord kokkusaamist ei võimalda, saab autasustamist jälgida veebis.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember tunnistas, et kuigi praegu on veel sügisest olukorda keeruline ette näha, tuleb valmis olla selleks, et otsekontaktis üritust korraldada ei saa.

„Arstiteaduskonna aastapäev on olnud järjepidev ja traditsiooniline kohtumispaik meditsiiniteaduste valdkonna perele, vilistlastele ja koostööpartneritele. Teades, milline on selle ürituse väärtus, oli selle formaadi muutmise ning teemakonverentsi ja galaõhtusöögi ärajätmine keeruline otsus. Kuna aastapäevasündmuste korraldus eeldab varajast planeerimist, tuli seda aga teha juba praegu. Loodan siiralt, et kõik hindavad oma tervist olulisemaks igast üritusest ning me oskame oma valdkonna teadustöö saavutuste üle uhkust tunda ka teisi viise ja virtuaalseid kohtumispaiku kasutades,“ rääkis Lember.

Konverentsi toetab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini doktorikool ja rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).

Lisateave:
Kristina Hermann
meditsiiniteaduste valdkonna kommunikatsioonispetsialist
737 5329, 5342 2045
kristina.hermann@ut.ee