Meditsiiniteaduste valdkonnas alustas õpinguid enam kui 600 inimest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas alustas 2019/2020. õppeaastal õpinguid kokku 611 üliõpilast, doktoranti ja arst-residenti. Üheskoos uute sisseastujatega õpib valdkonnas kokku 2021 üliõpilast ja 742 arst-residenti.

„Õppetöö meditsiiniteaduste valdkonnas on pikk ja raske. See nõuab palju pühendumist ja tähelepanelikkust, uudishimu ja kohati ka ennast salgavat käitumist. Kõige tähtsam on motiveeritus, mis rasketel hetkedel tuletaks teile meelde, miks te end meditsiini ja tervishoiuga siduda soovisite – olgu selleks isiklik kogemus, eeskuju, missioonitunne või midagi muud. Tähtis on siht teie silme ees ja järjepidevus õppetöös. Aastate pärast olete teie, kes sel õppeaastal õpinguid alustavad, uue põlvkonna arstid, hambaarstid, proviisorid, terviseedendajad, õed ja füsioterapeudid, keda Eesti meditsiini- ja tervishoiusektor ootab ja vajab,“ rääkis Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember.

Arstiteaduse, hambaarstiteaduse ja proviisori integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppekaval alustas õpinguid vastavalt 186, 32 ja 35 inimest. Ingliskeelsel arstiteaduse õppekaval alustas õpinguid 23 üliõpilast. Rahvusvahelisele õppekavale on õppima tuldud peamiselt Soomest, aga ka Rootsist, Saksamaalt, Saudi Araabiast ja Türgist.

Kehalise kasvatuse ja spordi erialal alustas 45 bakalaureuse- ja 21 magistritudengit. Füsioteraapia erialal hakkas õppima 45 bakalaureuse- ja 22 magistriõppe üliõpilast. Rahvatervisehoiu magistriõppekaval hakkas õppima 15 ja õendusteaduse magistriõppekaval 15 inimest.

Doktoriõpinguid alustas 28 inimest. Arstiteaduses 21, farmaatsias üks, liikumis- ja sporditeaduses kaks ning neuroteaduse doktoriõppes neli inimest. Residentuuriõpinguid alustas 144 inimest.

Head algavat õppeaastat kõigile!