Meditsiiniteaduste valdkonna lõpetas enam kui 300 inimest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktustel sai diplomi 316 inimest, kellest 29 lõpetasid ülikooli cum laude.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember õnnitleb kõiki lõpetajaid pühendumise ja sihikindluse eest, mille tunnistuseks on Tartu Ülikooli kõrgelt hinnatud lõpudiplom. „On haruldane kogeda, mida tähendab õppida ja töötada keset tervishoiukriisi. Head lõpetajad, olen teie üle väga uhke, sest kogu ühiskonda tabanud kriitilises olukorras näitasite te juba eos, et olete valmis kolleegina astuma reaalsesse ellu ning toimetama arsti- ja proviisorivande sõnade kohaselt. Teie üle tunneb uhkust terve Tartu Ülikool, teie lähedased ja uhkust peaksite tundma ka te ise,“ rääkis dekaan oma pöördumises lõpetajatele.

„Kindlasti kohtume veel, sest tervishoius töötamise eeldus on elukestev täiendusõpe. Meditsiiniteaduste valdkonna uksed on avatud kõigile, kes soovivad saada erialaarstiks või panustada teadustööga mõne teema süvitsi uurimisse. Ootame teid nii residentuuri kui ka doktoriõppesse,“ ütles Lember.

Meditsiiniteaduste valdkonnas said lõpudiplomi 316 lõpetajat, neist:

• 133 arstiteaduse õppe;
  • 24 arstiteaduse ingliskeelse õppe;
  • 25 hambaarstiteaduse õppe;
  • 17 proviisori integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppe;
  • 9 rahvatervishoiu ja
  • 10 õenduse magistriõppe lõpetajat;
  • kehalise kasvatuse ja spordi erialal lõpetas 38 bakalaureuse- ja 9 magistritudengit ning
  • füsioteraapia erialal 35 bakalaureuse- ja 16 magistritudengit.

Lõpuaktused toimusid 15. juunil vana anatoomikumi (Uppsala 10) esisel platsil. Vaata lõpuaktuste salvestust ja pilte www.uttv.ee või siinsamas:

sporditeaduste- ja füsioteraapia instituudi lõpuaktus

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2714261","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

kõikide teiste meditsiiniteaduste valdkonna õppekavade lõpetajad / ingliskeelne video[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2714260","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]