Meditsiiniteaduste valdkonna lõpetab 310 inimest

Meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktus toimub 17. juunil kell 15 ning sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe lõpuaktus 19. juunil kell 10. Mõlemad aktused toimuvad Tartu Ülikooli aulas ja neist teeb otseülekande UTTV.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember õnnitleb kõiki lõpetajaid ning kiidab neid sihikindluse eest, sest nad on täitnud ühe oma eesmärgi ja saanud Tartu Ülikooli lõputunnistuse.

„Saadame oma lõpetajad ellu ootusega, et nad ei jääks ülikoolile võõraks. Meditsiiniteaduste valdkonna uksed on edaspidi avatud kõigile, kes soovivad saada iseseisvaks erialaarstiks või panustada teadustööga mõne teema süvitsi uurimisse. Ootame lõpetajaid nii residentuuri kui ka doktoriõppesse. Kindlasti kohtume ühel, teisel või kolmandal moel, sest tervishoiusektoris töötamise eeldus on elukestev täiendusõpe,“ ütles Lember.

Dekaan avaldas lootust, et iga lõpetaja leiab endale sobiva koha just Eesti tervishoiusüsteemis. „Tartu Ülikoolist saadav meditsiiniharidus on kvaliteetne ja lõpudiplom rahvusvaheliselt tunnustatud. Ei ole saladus, et meie diplomiga inimesi oodatakse ka välisriikidesse, kuid ennekõike loodan, et noored kolleegid tahavad jääda Eestisse, et hoida ja arendada siinset meditsiini- ja tervishoiusüsteemi.“

19. juunil toimuval sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi aktusel saab lõputunnistuse 88 lõpetajat. Kehalise kasvatuse ja spordi erialal lõpetab 21 bakalaureuse- ja 20 magistritudengit. Füsioteraapia erialal on 36 bakalaureuse- ja 11 magistriõppe lõpetajat.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2667698","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

17. juunil said lõputunnistuse 139 arstiteaduse, 29 hambaarstiteaduse ja 25 proviisori integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppekava tudengit. Samuti lõpetab 15 rahvatervishoiu ja 14 õenduse magistriõppekava üliõpilast. Vaata aktust UTTVst.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2667271","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisateave:
Kristina Hermann
TÜ meditsiiniteaduste valdkonna turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
5342 2045
kristina.hermann@ut.ee