Meditsiiniteaduste valdkond ootab õppima enam kui 420 inimest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna üheksale eestikeelsele õppekavale on oodatud õppima 423 inimest. 30. juuni südaööni saab esitada avaldusi ja dokumente Tartu Ülikooli bakalaureuse, magistri ning bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekavadele õppima asumiseks.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan Anti Kalda rõhutas, et ülikooli sisseastumine on vastutusrikas protsess, millest tulenevalt peab üliõpilaskandidaat endale selgeks tegema, miks ja mida ta õppima tuleb, millised on tähtajad ja tingimused. „Meditsiiniteaduste valdkonnas õppimine saab olema nõudlik ning ressursimahukas, nii nagu on ka valdkonna vilistlaste roll ühiskonnas. Nõudlikkus õppetöös on vajalik, et tagada Eesti tervishoiu- ja meditsiinivaldkonna järgmise põlvkonna kõrge kvaliteet ja standardid tööle,” rääkis Kalda, kes ootab meditsiiniteaduste valdkonda õppima motiveeritud, järjekindlaid ja pühendunud üliõpilaskandidaate.

Kohad bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppes
Arstiteaduse 180
Hambaarstiteadus 34
Proviisor 40

Kohad bakalaureuseõppes
Füsioteraapia 45
Kehaline kasvatus ja sport 45

Kohad magistriõppes
Füsioteraapia 24
Kehaline kasvatus ja sport 22
Rahvatervishoid 15
Õendusteadus 18

Sel suvel saavad tulevased üliõpilased valida kõrghariduse esimesel astmel 53 ja teisel astmel 56 õppekava vahel.

Kandideerimisavaldusi oodatakse sisseastumise infosüsteemi SAIS kaudu 30. juuni südaööni. Vajaduse korral saab avalduse ja lisadokumendid esitada tööpäeviti Tartu Ülikooli peahoones, Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning ülikooli Tallinna esinduses.

Tähtsad kuupäevad:

  • kuni 30. juunini (k.a): avalduste ja dokumentide vastuvõtt 
  • 3.–11. juulini: sisseastumiseksamid 
  • 13. juuli: esimeste vastuvõtuotsuste tegemine ja esialgsete vastuvõetute nimekirjade avaldamine. Vastuvõetud peavad kinnitama oma soovi õppima tulla kahe päeva jooksul SAIS-is. 
  • kuni 26. juulini: võimalus kandideerida programmi „Talendid Tartusse“ neil, kes on gümnaasiumi jooksul osalenud olümpiaadi lõppvoorus või sooritanud eesti keele ja matemaatika riigieksami vähemalt 90 punktile. 
  • 30. august: õppeaasta algus 

Loe Tartu Ülikooli vastuvõtu kohta lähemalt sisseastumisveebist: ut.ee/et/sisseastumine.

Lisateave:
Tuuli Kaldma
Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja
737 6391
tuuli.kaldma@ut.ee