Kuuel meditsiiniteaduste valdkonna inimesel täitus ülikoolis sada semestrit

Tartu Ülikool annab teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ inimestele, kes on olnud ülikooliga seotud kokku vähemalt 50 aastat ehk 100 semestrit. Tiitli saab 22 ülikoolipere liiget, sh kuus meditsiiniteaduste valdkonna töötajat.

Ülikooliga seotud aja hulka loetakse aega, mil isik on olnud Tartu Ülikooli üliõpilane, töötaja, arst-resident, intern ja aspirant.

Farmaatsia instituudist täitus sada semestrit emeriitdotsendil Toivo Hinrikusel, bio- ja siirdemeditsiini instituudist patofüsioloogia dotsendil Kalju Pajul ja laborandil Ljudmila Savihhinal.

Hambaarstiteaduse instituudist täitus sada semestrit emeriitprofessoril Edvitar Leiburil, emeriitdotsendil Silvia Russakil ning suu- ja hambahaiguste professoril Mare Saagil.

Professor Mare Saag kirjeldas, et tema Tartu Ülikooliga seotud aastad sisaldavad põhiliselt õppimist, õpetamist ja teadustööd. „Ülikoolis omandatud hambaarsti kutse ja siin töötamine on olnud minu elus määrava tähtsusega,“ tõdes ta, lisades, et need täidavad nii tööpäevi kui ka vaba aega, mis on kulunud mitmes erialaorganisatsioonis tegutsemisele.

„Alati, kui olen tööandjana nimetanud Tartu Ülikooli, on olnud uhke ja hea tunne. Siinne töö on olnud minu jaoks nii privileeg kui ka kohustus arendada õppekeskkonda, kasvatada õpihimulist ja kvaliteeti tähtsaks pidavat järeltulevat hambaarstide põlvkonda, hoolitseda akadeemilise järjepidevuse eest ning hoida oma kolleegide ja õpilaste nimel kõrgel kutse mainet nii kodus kui ka rahvusvaheliselt,“ rääkis ta.

Saagi hinnangul kohustab ülikoolis töötamine pidevalt kursis olema kõige uuega ja see välistab rutiini tekke. „Üliõpilastega suhtlemine toimib eliksiirina – alustan iga uut päeva rõõmsa meelega ja teotahtelisena.“