Inimesegeneetika konverentsi keskmes on nii pandeemiad kui ka geneetika naistearsti töölaual

Mitmed Tartu Ülikooli meditsiiniteadlased astuvad 19. novembril üles Tartus toimuval Eesti Inimesegeneetika Ühingu aastakonverentsil.

Tulenevalt uue koroonaviiruse jätkuvast levikust toimub tänavune konverents veebisilla teel ja see on kõigile tasuta. Konverentsi programm on jaotatud kolmeks sessiooniks: pandeemiad, geneetilised haigused ja geneetika kliinilises töös ning varia.

Programmis on mitmed meditsiiniteaduste valdkonna esindajad. Esimesel sessioonil räägib meditsiiniteaduste valdkonnast meditsiiniajaloo assistent Ken Kalling pandeemiatest, epideemiatest ja endeemiatest ajaloos. Rakulise immunoloogia juhtivteadur Kai Kisand vaatleb COVID-19 immunoloogilisest küljest.

Teise sessiooni katavad Tartu Ülikooli kliinilise geneetika vanemteadur, geneetik Sander Pajusalu ning inimese molekulaargeneetika vanemteadur, sünnitusabi ja günekoloogia dotsent, naistearst Kristiina Rull. Pajusalu teeb ettekande teemal „Kliinilisest genoomikast personaliseeritud geeniteraapiateni“ ning Rull „Kas ja mis kasu on geneetikast naistearsti igapäevatöös“.

Kolmandas sessioonis räägib meditsiiniteaduste valdkonna onkoloogia dotsent Jana Jaal kiiritusravi ja immuunaktivatsioon-efektiivsetest partneritest vähiravis.

Tutvu konverentsi kava ja teiste esinejatega ühingu kodulehel. Sealt leiab konverentsipäeval ka otseülekande lingi.