Enam kui 650 meditsiini- ja tervishoiutöötajat kohtuvad aasta suurkonverentsil

Täna ja homme kogunevad enam kui 650 meditsiini- ja tervishoiuvaldkonna töötajat veebikonverentsile „Kliinik 2021“, et kuulata 55 erialaeksperdi käsitlusi päevakohastest tervishoiu- ja meditsiiniteemadest. Iga-aastane konverents annab arstidele, hambaarstidele, õdedele, ämmaemandatele, apteekritele ja teistele tervisevaldkonna töötajatele võimaluse avardada erialast silmaringi ja selle tulemusel patsiente üha paremini ravida.

Konverentsi korraldaja, Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja, peremeditsiini kaasprofessori Marje Oona sõnul on veebikonverents hästi vastu võetud – seda kinnitab asjaolu, et registreerunuid on üle viiesaja.

„Arvestades praegust epidemioloogilist olukorda ning kiiret aega tervishoiu- ja meditsiinisektoris, on mul hea meel, et eesliinitöötajad on leidnud aja enesetäienduseks ning on valmis mõtlema kaasa teemadel, millega me iga päev patsientidega suheldes ja oma tööd tehes silmitsi seisame. Uuemate uuringute ja ülevaadetega kursisolek tagab, et patsient saab arstilt või tervishoiutöötajalt oma tervisemure lahendamiseks kõige ajakohasemat nõu,“ rääkis Oona.

Oona sõnul valiti konverentsiteemad välja koostöös suure hulga kolleegidega. Need peegeldavad uusimaid teadmisi mitmest tervishoiu- ja meditsiinivaldkonnast ning loovad uut väärtust nii tervishoiutöötaja igapäevatöös, töökeskkonnas, patsientidega suhtlemisel kui ka raviotsuste tegemisel.

Konverentsi kümnes teemaplokis käsitletakse töötajate heaolu ja tervist, räägitakse Eesti ravijuhenditest, müokardiinfarkti reperfusioonravist Eestis, ravimite manustamisest ja farmaatsiast, migreenist, ülekaalulistest lastest ja noorukitest, suutervisest, kaasasündinud südameriketest ning kliinilise teadustöö väljunditest praktilises meditsiinis.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus. Tänavu toimub see juba 30. korda. Konverentsi kavaga saab tutvuda veebilehel konverentskliinik.ut.ee.

Lisateave:
Marje Oona
Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja, peremeditsiini kaasprofessor
731 9212
marje.oona@ut.ee