Edetabel kinnitab Tartu Ülikooli meditsiinihariduse maailmataset

Äsja avalikustatud maailma ühes mainekamas ülikoolide erialade pingereas „QS World University Rankings by Subject 2021“ on Tartu Ülikool esindatud 17 erialaga, sh meditsiin, mis on võrreldes eelmise aastaga oma kohta edetabelis parandanud.

Kui möödunud aastal oli meditsiin pingereas positsioonil 351-400, siis tänavu on eriala tõusnud positsioonile 301-350. Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaani Anti Kalda sõnul on alati tunnustav näha oma ülikooli ja valdkonna erialasid edetabelite kõrgetel positsioonidel.

„Selle taga on järjepidev ja pühendunud töö. Tänan kõiki kolleege ja üliõpilasi, kes on aidanud õppekavu arendada ning viimasel aastal erakordsete õpingu- ja teadustöötingimustega hästi kohanenud. Meie teadlased on teadusajakirjanduses kirjeldanud väga põnevaid teadustöötulemusi, olnud proaktiivsed rahvusvahelises koostöös ning kaasanud õppe- ja teadustöösse talendikaid välisõppejõude. See kõik loob kokku eduloo, tänu millele kuulub Tartu Ülikool meditsiinihariduse paremikku,“ rääkis Kalda.

Maailma üht tuntumat ülikoolide edetabelit „QS World University Rankings“ koostav konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) on alates 2011. aastast seadnud ülikoole pingeritta ka üksikute erialade kaupa kokku 51 alal. Neil erialadel reastatavate ülikoolide arv kõigub 50-st 600-ni. Pingeridade koostamisel võtab QS arvesse ülikooli mainet eriala teadlaste ja tööandjate seas ning andmebaasist Scopus pärit bibliomeetrilisi näitajaid.

Meditsiiniteaduste valdkonna erialade edukust näitas ka Times Higher Educationi erialade edetabel (avaldatud oktoobris 2020), kus Tartu Ülikooli arsti- ja terviseteaduste erialad olid positsioonil vahemikus 251–300.

Lisateave:
Lauri Randveer (sisulised küsimused pingerea näitajate kohta)
Tartu Ülikooli rahvusvahelise koostöö peaspetsialist
lauri.randveer [ät] ut.ee