Dekaan: kutsun kõiki üles veelgi täpsemalt järgima reegleid

Hea valdkonna pere

Meie akadeemiline- ja igapäevaelu toimib juba mõnda aega ebatavapärases rütmis. Õigupoolest on sügissemester seni saanud kulgeda üpris tagasihoidlike piirangutega. Kuna koroonaviirus on taas jõudsalt levimas, on olukord muutumas. Kutsun kõiki üles veelgi täpsemalt järgima reegleid, mis aitavad koroonaviiruse levikut takistada. Meie ühine eesmärk on püsida maksimaalselt tervetena, jätkata teadus- ja õppetööd. 

Olgu siinkohal korratud üle mõned põhitõed, mida palun kõikidel meie valdkonna töötajatel ja üliõpilastel jälgida, et järgmised kuud mööduksid meie kõigi jaoks võimalikult turvaliselt:  

  • Ka kergete viirushaiguse tunnustega tuleb jääda koju ja minna testima
  • Peske ja desinfitseerige hoolikalt käsi. Häid nippe selleks saab õppevideost. Õppehoonetes on kõikjal võimalused selleks loodud.  
  • Kontaktõppes on prioriteet jätkata praktikumidega. Muu õppetöö (loengud, seminarid) osas kasutagem enam e-õpet.
  • Valdkonna õppehoonetes tuleb kanda maske. Soovitan kanda kirurgilist maski, aga igasugune mask on parem, kui üldse mitte midagi. Maski hankimine on igaühe enda kohustus.
  • Kui vähegi võimalik, siis vältigem ühistransporti. Soovitan kõndida jalgsi, sõita jalgrattaga või kasutada isiklikku transporti.  
  • Soovitan püsida Tartus ja nö enda isiklikus „mullis“, vältides sotsiaalseid kontakte inimestega, kellega te igapäevaselt kokku ei puutu. Vältige pidusid ja suuremaid kokkusaamisi. 
  • Üliõpilased, palun vältige füüsilist kontakti, sh kogunemist auditooriumide ees või kohvikus. Kui ilm vähegi lubab, minge loengute vahel näiteks õue jalutama. 
  • Kutsun üles võimaluse korral tegema kaugtööd. Konkreetsed kokkulepped sõlmitakse vahetu töökorraldajaga. Kõige tähtsam on, et töö oleks tehtud.  
  • Me peame küll hoidma distantsi, aga ärge unustage selle kõrval end sotsiaalsesse isolatsiooni. Hoidke enda vaimset tervist! Häid nippe leiab siit

Kui teil on diagnoositud COVID-19 viirus, siis soovitan sellest teavitada ka dekanaati, et saaksime vajadusel õppetöö korraldust võimalikult kiiresti muuta.

Tänan teid, et olete siiani olnud kannatlikud, vastutulelikud ja visad! See on keeruline aeg kõigile, aga vastutustundlikult käitudes saame valdkonnana olla eeskujuks kogu ülikoolile ja ühiskonnale. 

Olgem positiivsed ja jäägem negatiivseks! 

Dekaan Margus Lember 

Vaata ka rektor Toomas Asseri videopöördumist seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega UTTV-st ja loe täpsustatud käitumisjuhiseid ülikoolis.