AVATUD REGISTREERIMINE | Konverents „Kliinik 2020“ ootab Tartusse tervishoiutöötajaid ja arste üle Eesti

Avatud on registreerimine 4.–6. veebruarini 2020 Tartus Dorpati konverentsikeskuses toimuvale interdistsiplinaarsele suurkonverentsile „Kliinik 2020“, kus käsitletakse tervishoiu ja meditsiini aktuaalseid teemasid. Konverentsi avasessioon on pühendatud vaktsineerimisele. Tutvu kavaga ja registreeru konverentsile.

Konverentsi 12 sessioonis esitavad ettekandeid tunnustatud arstid ja teadlased nii kliinilistelt kui ka prekliinilistelt erialadelt.

1. AVASESSIOON: Aktuaalset vaktsineerimisest
Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi dotsent Marje Oona

2. Antibiootikumid ja nende resistentsus – igavene probleem meditsiinis
Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi mikrobioloogia professor Irja Lutsar

3. Kompetentne teadusinfrastruktuur meditsiiniteadlaste teenistuses
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Andres Kotsar
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna teadusprodekaan professor Külli Kingo

4. Seksuaalvägivalda kogenud patsiendi käsitlus
Tartu Ülikooli naistekliiniku juhataja professor Helle Karro

5. Süda ja aju – üks ei saa teiseta ka taastusravis
Tartu Ülikooli spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku dr Aet Lukmann ja dr Merle Rokk

6. Kliinilise teadustöö väljundid praktilises meditsiinis (Kliinilise meditsiini doktorikooli sessioon)
Kliinilise meditsiini doktorikooli akadeemiline juht professor Alan Altraja

7. Epilepsia
Tartu Ülikooli närvikliiniku juhataja professor Pille Taba

8. Geneetika ja personaalmeditsiin
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu teaduskeskuse vanemteadur Neeme Tõnisson

9. Sünnitusjärgne naine
Tartu Ülikooli naistekliiniku dotsent Kristiina Rull

10. Täppisravi kliinilises meditsiinis: kas arstkond on selleks valmis?
Tartu Ülikooli geneetikakeskuse professor Katrin Õunap
Tartu Ülikooli sisekliiniku juhataja professor Margus Lember

11. Ravimiohutus patsiendi ohujuhtumite valguses
Tartu Ülikooli Kliinikumi apteegi kliiniline proviisor Marika Saar

12. Bioloogilised ravimid
Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi farmakoloogia ja kliinilise farmakoloogia professor Anti Kalda

Tutvu kõikide esinejate ja teemadega https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/taiendusope.

Täienduskonverentsi korraldab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus. Konverents toimub 29. korda.

Lisateave:
Marje Oona
kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja, peremeditsiini dotsent
marje.oona@ut.ee