Valdkonna uue arengukava võimalike probleemide kaardistamiseks toimub töötuba

Meditsiiniteaduste valdkonna arengukava valmimine aastateks 2022–2026 on peagi lõpusirgel. Kutsume sellele veel viimast korda aktiivselt kaasa rääkima ja võimalikke probleeme kaardistama. Selleks on kõigil võimalik tutvuda uue arengukava praeguse tekstilise versiooniga ja osaleda 29. septembril toimuvas interaktiivses töötoas.

Meditsiiniteaduste valdkonna arengukava koostamist juhib arendusprodekaan Jarek Mäestu, kelle sõnul on iga valdkonnaga seotud inimese tagasiside uue arengukava koostamiseks äärmiselt tähtis. Jarek Mäestu juhtimisel toimub arengukava tutvustav interaktiivne töötuba, kuhu on osalema oodatud kõik meditsiiniteaduste valdkonna töötajad, üliõpilased ja arst-residendid. Seni on arengukava juhtrühm kogunud ja töötanud erinevate sisenditega ning valminud on praegune tekstiline versioon, millega palume kõigil enne töötoas osalemist tutvuda. 

2022–2026 arengukava tutvustav interaktiivne töötuba toimub 29. septembril kell 15.00–17.00 Schmidti keskuses (Ravila 19, Tartu). Töötuba viib läbi arendusprodekaan Jarek Mäestu ning osalema on oodatud kõik meditsiiniteaduste valdkonna töötajad, üliõpilased ja arst-residendid. Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine hiljemalt 27. septembriks. Töötoas pakutakse kohvi ja suupisteid.

Jarek Mäestu selgitab, et arengukava koosneb viiest alapunktist, mis tulenevad meditsiiniteaduste valdkonna arenguprioriteetidest. Alapunktid sisaldavad tekstilist üldosa, mis kirjeldab valdkonna keskseid vaateid antud punkti raames ja need on oma olemuselt arengukavade ülesed ning suunda ja seisukohti näitavad. Sellele järgnevad konkreetsemad punktid, mis annavad arengukavale tema suuna ja määravad tegevused vastava punkti raames järgnevaks arengukava perioodiks. Arengukava juurde luuakse ka tegevuskava, kus täpsustatakse tegevusi iga punkti raames.