Autor:
Tamara Vorobjova

Tallinnas toimus rahvusvaheline immunoloogia suvekool “ABC7: Autoimmunity, B cells and Complement"

14.-16. juunil toimus Tallinnas Viru konverentsikeskuses rahvusvaheline immunoloogia suvekool “ABC7: Autoimmunity, B cells and Complement", mida korraldasid Tartu Ülikool ja Helsingi Ülikool, Eesti Immunoloogide ja Allergoloogide Selts (EIAS), Põhjamaade Komplemendi Komitee (NCC) ja Euroopa Immunoloogia Ühingute Föderatsioon (EFIS). Lisaks toetas suvekooli toimumist ka Põhjamaade Ministrite Nõukogu (Norden). Sarnaseid sündmusi on Tartu Ülikooli immunoloogid korraldanud alates 1994. aastast ning seekordne suvekool oli järjekorralt seitsmes. Tartu Ülikoolist osalesid korraldajatena immunoloogia osakond ja biomeditsiini osakonna molekulaarpatoloogia uurimisrühm.

Kutsutud loengupidajad olid tipp-spetsialistid autoimmuunsuse, B-rakkude ja komplemendi vallas. Eriti meeldejäävad olid põhiloengupidajate Seppo Meri (Helsingi ülikool) ja Burchard Becheri (Zürichi Ülikool) ettekanded. Meri tutvustas komplemendi süsteemi häireid mitmete levinud krooniliste põletike korral ning Becher käsitles tsütokiinide IL-12 ja IL-23 samaaegselt stimuleerivat ja pidurdavat toimet immuunsüsteemile ning nende ravimina kasutamise võimalusi immuunvahendatud haiguste mõjutamisel. Tartu Ülikoolist esinesid loengutega kaasprofessor Kai Kisand teemal interferoonide vastane autoimmuunsus, Prof. Pärt Peterson teemal eksperimentaalsed autoimmuunsuse mudelid ja Aili Tagoma teemal soole kommensaalide roll immuunsüsteemi arengul ja aktivatsioonil.

Suvekooli sihtrühmadeks olid meditsiinivaldkonna magistrandid ja doktorandid, arst-residendid ning teised noorteadlased, kes esitlesid oma uurimistöö tulemusi nii suuliste kui stendiettekannetega ja osalesid karjääri edendamise töötoas. Suuliste ettekannetega esinesid Tartu Ülikoolist doktorandid Anu Bärenson ja Lehte Türk, nooremteadur Kristi Alnek ja üliõpilane Martti Vanker. Tartu Ülikooli noorteadlased olid arvukalt esindatud ka stendiettekannete sessioonis, 16 ettekandest 11 olid Tartu Ülikoolist. Eraldi mainimist väärib veel, et suvekooli rahvusvaheline hindamiskomitee hindas Tuuliki Pomerantsi ettekande parimaks stendiettekandeks.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Allan Tobi kaitseb doktoritööd „Development of Smart Nanoparticles for Experimental Treatment of Cancer“

3. detsembril 2024 kell 14.00 kaitseb Allan Tobi kaitseb oma doktoritööd „Development of Smart Nanoparticles for Experimental Treatment of Cancer“ („Tarkade nanoosakeste väljatöötamine eksperimentaalseks vähiraviks“). 
Teadusrahastusest_taustapilt

Teadusrahastuse infopäev „Grandimüks 2025“

Biomeedikum

SALVESTUS: Vaata järele arstiteaduskonna aastapäeva konverentsi