Sel aastal muutub vastuvõtt arstiteaduse, proviisori ja hambaarstiteaduse õppesse

Sellest aastast muutuvad Tartu Ülikoolis arstiteaduse, proviisori ja hambaarstiteaduse integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppe sisseastumiskatsed. Muudatuse eesmärk on leida üles kõige motiveeritumad ja tugevamad õppurid.

Nendele erialadele kandideerimisel arvestatakse nüüd eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami, akadeemilise testi, kombineeritud keemia- ja füüsikaeksami ning sisseastumisintervjuu tulemust.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan Anti Kalda ütles, et vastuvõtukorra muudatuste üks siht on parandada uute üliõpilaste keemia- ja füüsikateadmisi. „See aitab vähendada ülikooli õppekavades gümnaasiumiastme keemia- ja füüsikateemade kordamist ning võimaldab rohkem pühenduda õppekavaspetsiifilistele ainetele,“ lausus ta.

Kalda lisas, et igal aastal katkestab õpingud hulk üliõpilasi, kes avastavad, et on teinud vale erialavaliku. „Selleks et vähendada esimesel õppeaastal väljalangevust, on uues vastuvõtukorras sisseastumisintervjuu. Intervjuu eesmärk on leida motiveeritud ja teadliku valiku teinud üliõpilased. Samuti hinnatakse nende suhtlemis- ja eesti keele oskust.“

Anti Kalda soovitab sisseastujatel hoolikalt tutvuda ülikooli kodulehel olevate vastuvõtutingimustega. Samuti tuleks põhjalikult meelde tuletada gümnaasiumi- ja põhikooliastme keemia- ja füüsikateemad. „Õpingud Tartu Ülikooli arstiteaduse, hambaarstiteaduse ja proviisori erialal on pingelised, need kestavad viis-kuus aastat. Oluline on tutvuda õppekavadega ja teha kaalutletud otsus.“

Varem moodustati üliõpilaskandidaatidest pingerida laia matemaatika ja eesti keele riigieksami tulemuste põhjal. Kandidaadid, kes polnud gümnaasiumis läbinud laia matemaatikat, said teha bioloogia või keemia sisseastumiskatse.

Arstiteaduse erialale võetakse vastu 180, proviisori erialale 40 ja hambaarstiteaduse erialale 34 üliõpilast. Arstiteadus oli mullu Tartu Ülikoolis taas kõige populaarsem eriala, kuhu esitati 685 avaldust.

Täpsem info sisseastumiskatsete kohta on Tartu Ülikooli kodulehel.

FOTO: JP Hion. Tänavu peavad arstiteaduse, proviisori ja hambaarstiteaduse erialale kandideerijad tegema uutmoodi sisseastumiskatsed. Fotol Tartu Ülikooli arstiteaduse eriala tudengid.

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega

MV

Meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktus 2024