Perearstide Aasta Tegija on Marje Oona

Tallinna perearstide selts valis Aasta Tegijaks Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja ja peremeditsiini dotsendi Marje Oona.

Marje Oona sõnul oli tunnustuse näol tegemist justkui kirsiga tordil – lisaks pälvis Oona sel aastal ka Tartu ülikooli arstiteaduskonna medali ja TÜ hea õpetamise grandi. „Esimeste emotsioonidena tundsin väga suurt rõõmu kolleegide tunnustusest ja tähelepanust, aga võttis ka veidi kohmetuks ja sõnatuks, sest olen teinud – nagu iga teinegi perearst ja õppejõud – oma igapäevast tavalist tööd,“ sõnas Oona. „Tunnustust vääriksid kõik mu head kolleegid, sest ega nemad minust vähem või kehvemini oma tööd ei tee,“ lisas ta.

Oona usub, et tunnustuse saamisel oli oma osa kogu Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse edukal aastal, mille tulemusena õnnestus pakutavate koolituste ringi veelgi laiendada. „Esmakordselt toimus toitumisalaste e-koolituste tsükkel, käima said lükatud töövõime hindamise ekspertarstide koolitused ja väljatöötamisel on vaktsineerimisalaste e-koolituste tsükkel,“ selgitas Oona. 

„See, et tunnustus tuli just Tallinna perearstidelt annab kinnitust, et  tänu täienduskeskuse paindlikele koolitusvormide ja laiale kursuste valikule, on keskuse koolitused populaarsed ka Tallinna perearstide hulgas,“ sõnas Oona. „Tallinna perearstid on ennast täiendanud paljudel meie täienduskeskuse koolitustel ja rohkearvuline on olnud osavõtt ka iga-aastasest täienduskonverentsist KLIINIK. Mis veel eriti tore – Tallinna perearstid on osalenud mitmetel e-täiendkoolitustel ka suurepäraste õppejõududena, selle üle on veel eriti hea meel!“ rõõmustas ta.

Tallinna perearstide seltsi sõnul on dr Marje Oona väsimatu teaduspõhise meditsiini eest võitleja ja koolitaja suure algustähega, seda nii üliõpilaste, residentide kui ka elukestva õppe põllul kündvate doktorite jaoks. Tänu dr Oonale on hääletuses osalenute sõnul perearsti maine nii arstide siseringis kui ka väljaspool oluliselt ilmekam, inimnäolisem ja targem.

Tartu ülikooli meditsiinivaldkonna täienduskeskuse pakub kõige laiapõhjalisemat meditsiinikoolituste valikut Eestis. Koolituste valikus on üle 100 eri kursuse, millel õpib aastas ligi 3000 õppurit.

Lisainfo: Marje Oona, peremeditsiini vanemteadur, 731 9212, marje.oona@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689