Patoloogilise anatoomia õppetooli õppetöö ja juhendamine

Õppetöö

Õpetame üliõpilastele ja magistrantidele patoloogilist anatoomiat, mis on eeldusaine kliinilise patoloogia omandamiseks. Kaasaegses patoloogias on olulisel kohal histo- ja tsütopatoloogia ning digitaalne pildianalüüs.

Ave Minajeva on pälvinud 2019-2021 TÜ õpetamise uurimise grandi.

Oleme õppetöösse viinud sisse uuendused:

• Alates 2019 toimub patoanatoomia õpetamine digitaalsete mikropreparaatide alusel.
  • Alates 2020 rakendasime veebipõhist tiimiõpet (Team Based Learning).
  • Alates 2021 õpetame koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi patoloogiateenistuse arstidega kliinilist patoanatoomiat ka 4. ja 5. kursuse üliõpilastele.

Üliõpilaste tagasisidest uuenduste kohta saab lugeda artiklitest TÜ e-õppe ajakirjas ja Eesti Arstis:

Tudengiteadus

Juhendame tudengeid kõigil tasanditel alates põhiõppest kuni doktorantuurini, s.h. nii loodus-, arstiteaduse kui farmaatsia eriala noori teadushuvilisi.

Tudeng on teretulnud liituma uurimisrühma teadusteemaga, mis talle enim huvi pakub.

Rakubioloogia kõrgkooliõpik

Ilmus erakordselt mahukas eestikeelne kõrgkooliõpik „Rakubioloogia“

Tartu Ülikooli hariduskonverents "Teaching the unteachable"

Tartu Ülikooli hariduskonverentsil keskendutakse meditsiini õpetamisele