Autor:
Erakogu

Nooremteadur Tiiu Rööp sai teaduse populariseerimise eest auhinna

Tiiu Rööp

14. novembril anti Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil Swissotelis välja Eesti teaduse populariseerimise auhinnad kuues kategoorias ja eripreemiad. Konkursil tunnustati ka seitset Tartu Ülikooli teadlast ja töötajat, kelle seas oli bio- ja siirdemeditsiini instituudi nooremteadur Tiiu Rööp.

Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia nooremteadur Tiiu Rööp pälvis peapreemia kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil“.

Tiiu Rööp on toimetanud ja juhtinud üheksa aasta jooksul üle 455 teadust populariseeriva raadiosaate sellistes saadetes nagu „Loodusajakiri“, „Maailmamix“, „Taimetark“ ja „Linnutark“.

Meditsiinilise mikroobiökoloogia professor Reet Mändar tõi välja, et Tiiu Rööpil on anne suunata oma saatekülalised rääkima keerulistest asjadest lihtsalt ja arusaadavalt, kuid samas huvitavalt. „Tema saateid iseloomustab põhjalik ettevalmistus ning hea keelekasutus. Saatekülalistesse suhtub ta suure respektiga. Tema teadussaated on hindamatu väärtusega, et teha Eesti teadlaste toimetamised ja uusimad teadussaavutused Eesti inimestele kergemini mõistetavaks ja luua seega head eeldused teaduspõhise Eesti jätkuvaks arenguks.“

Mändar lisas, et Tiiu Rööpi toimetatud ja juhitud saadete teemade ja saatekülaliste spekter on olnud väga lai ja põnev. „Lisaks oma eriala tunnustatud korüfeedele on tema saadetes sõna saanud ka noorema põlvkonna teadlased ning isegi teadusehuvilised kooliõpilased.“

Loe teiste preemiasaajate kohta lähemalt siit.

Raivo Uibo

Teaduse elutööpreemia pälvinud Raivo Uibo: peame hoidma arste, kes hakkavad liigse pinge tõttu väsima

Preemiate saajad

JÄRELVAADATAV: teaduse elutööpreemia saab immunoloogia professor Raivo Uibo