Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilased saavad esmakordselt ettevõtlusõpet

TÜ meditsiiniteaduste valdkonna uus valikaine „Ettevõtluse võimalusest meditsiiniteadustes“ viib üliõpilased kokku meditsiiniteaduste valdkonnast võrsunud tippekspertidega, kes on oma tegemistes edukalt ühendanud meditsiiniteadused, ettevõtluse ning erasektoris omandatud kogemuse.

Meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaani Jarek Mäestu sõnul on kiirelt muutuvas töökeskkonnas ettevõtlikkuse ja ettevõtluse arendamine üks ülikooli prioriteetidest. „Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele ettevõtlusõppe valikaine loomine on loomulik samm selleks, et tugevdada üliõpilaste ambitsiooni ja konkurentsivõimet tööturul,“ ütles Mäestu, lisades, et praktilise suunitlusega kursus annab osalejatele kindlasti ideid ja motivatsiooni kaaluda ühe võimalusena tööd erasektoris.

Üliõpilaste ette astuvad kuus praktikut, kes annavad oma inspireerivale kogemusele tuginedes ülevaate meditsiinialase ettevõtluse eripäradest, võimalustest ja ka proovikividest.

Loenguid peavad TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi asejuhataja ning treeningu füsioloogia lektor Martin Mooses; TÜ kliiniliste uuringute keskuse tegevjuht ja Tahe Outdoors Groupi nõukogu liige, neuroloog Katrin Kaarna; TÜ skeleti-lihassüsteemi lektor ja Fysiokeskuse looja Doris Vahtrik; AS-i Chemi-Pharm juhataja ja TÜ nõukogu esimees Ruth Oltjer; OÜ Ergoway juhataja ja TÜ doktorant Triinu Sirge ning AS-i Kliinik Elite juhatuse liige, günekoloog Andrei Sõritsa.

PRAKTILINE INFO MEDITSIINITEADUSTE VALDKONNA ÜLIÕPILASTELE

Ainele „Ettevõtluse võimalusest meditsiiniteadustes“ (MVMV.00.002) saavad üliõpilased registreeruda 8. aprillist 23. aprillini. Valikaine tühistamise tähtaeg on 6. mai.

Loengud toimuvad 22. aprillist 14. maini esmaspäeviti ja teisipäeviti kell 16.15–17.45 Biomeedikumi auditooriumis 1006 (Ravila 19, Tartu).

Loengute kava
22. aprill – Martin Mooses (TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi asejuhataja, treeningu füsioloogia lektor), „Ettevõtluse alustest ja raharinglusest – kust tuleb tolm ja kuhu läheb raha?“
23. aprill – Katrin Kaarna (TÜ kliiniliste uuringute keskuse tegevjuht, Tahe Outdoors Groupi nõukogu liige, neuroloog), „Kuidas koguda kompetentsi ja julgust, et luua tulevikus oma ettevõte?“
29. aprill – Doris Vahtrik (TÜ skeleti-lihassüsteemi lektor, Fysiokeskuse looja), „Elukutse mitu tahku“
30. aprill – Ruth Oltjer (AS-i Chemi-Pharm juhataja, TÜ nõukogu esimees), „Arstist aasta ettevõtjaks“
6. mai – Triinu Sirge (OÜ Ergoway juhataja, TÜ doktorant), „Doktorant = ettevõtja“
7. mai – Andrei Sõritsa (AS-i Kliinik Elite juhatuse liige, günekoloog), „Kui soovid rajada midagi sellist, mida riiklikust süsteemist ei saa. Kunst meditsiinis“
13. mai – rühmatööde esitlused
14. mai – TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus, „Kuidas edasi?“

Aine läbimine annab kaks ainepunkti.

Lisateave: Jarek Mäestu, TÜ meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaan, 737 5373, jarek.maestu@ut.ee