Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse moodustatud komisjon valis esitatud taotluste alusel Tartu Ülikooli 2021. aasta õppejõud. Meditsiiniteaduste valdkonnast valiti aasta õppejõuks dermatoloogia ja veneroloogia professor ning teadusprodrekaan Külli Kingo.
Selgituses kirjeldavad üliõpilased Külli Kingot väga põhjaliku, targa ja tudengisõbraliku õppejõuna, kellest on kaugele näha, et ta on oma eriala suurim fänn. See tekitab ka üliõpilastes huvi eriala vastu. Ta kasutab erinevaid õppimist toetavaid ja kontrollivaid meetodeid (teema lühiülevaate andmine, eelnevate teemade kontroll, kodused juhtumianalüüsid jms) ning kui üliõpilane kahtleb, annab rõõmuga lisaselgitusi. Professor Kingo on suurepärane suhtleja, aitab lahendada probleeme ja seletab materjali suurepäraselt. Ta seisab selle eest, et üliõpilased patsientidega kohtuksid. Üliõpilased on öelnud, et õpivad tema aines rohkem kui ei kunagi varem.
Meditsiiniteaduste valdkonna nominendid olid veel bio- ja siirdemeditsiini instituudi inimese füsioloogia kaasprofessor Jana Kivastik,bio- ja siirdemeditsiini instituudi meditsiinilise biokeemia teadur Rando Porosk, farmaatsia instituudi farmatseutilise keemia lektor, bio- ja siirdemeditsiini instituudi immunoloogia kaasprofessor Meeme Utt, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi funktsionaalse morfoloogia lektor Raivo Puhke.
Üliõpilasesinduse juhatuse aseesimehe Hanna Britt Sootsi sõnul oli aasta õppejõudude valimine väga keerukas, sest kandidaate esitati väga palju ja põhjendused, miks nad tiitlit väärivad, olid väga sisukad. „Põhjendustest võib lugeda, et hea õppejõud on oma ainest vaimustunud ja õpetab seda kirega, motiveerides ka üliõpilasi õppima. Palju rõhutati ka õppeainete selget ülesehitust ja konkreetseid põhjendatud nõudmisi, mis õppides pingutama innustavad,“ lisas Soots.
Õppeprorektor Aune Valgu arvates oli selle aasta ettepanekutes läbiv teema dialoog. „Dialoogile viidati väga mitmes tähenduses. Väga hea õppejõud on dialoogis üliõpilastega, austab nende arvamust ja elukogemust ning arvestab sellega, võtab tagasisidet tõsiselt. Ka iseloomustab teda dialoog päriseluga: ta toob näiteid, kaasab praktikuid, suudab paindlikult eri oludes hakkama saada ja rõõmsa meele säilitada,“ lisab Valk.