Koostöös sotsiaalministeriumiga leiti residentuurikorralduses lahendus mitmele murele

Möödunud neljapäeval kohtusid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond ja sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp, et arutleda lähemalt residentuurikorralduse ja selle arengute üle. Kohtumisel leiti lahendus mitmele probleemile.

Tartu Ülikooli poolt võtsid kohtumisest osa meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember ja residentuuriprodekaan Urmas Lepner, sotsiaalministeeriumist terviseala asekantsler Heidi Alasepp ja tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist Katre Trofimov.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember ütles, et kohtumine möödus edukalt ning sotsiaalministeerium leidis sügissemestri vältel lahendused paljudele pikalt lahendamata muredele. „Ministeerium kinnitas, et taotlused nelja eriala residentuuriprogrammide pikendamiseks on nende poolt aktsepteeritud ja haigekassaga rahastus läbi räägitud. Ministeeriumis kinnitamise ootel olevad residentuuriprogrammide muudatused aga lubati lähiajal heaks kiita, nii et need jõuaksid õigel ajal ülikooli senatisse,“ rääkis Margus Lember.

Samuti kinnitati, et programm „Arstid tagasi tervishoidu“ saab lähiajal rahastuse. „Nii et loodetavasti saaks juba märtsis seda alustada,“ ütles Margus Lember. Ta lisas, et kolmandatest riikidest tulevate arstide praktika ja eksamikorraldus vajab ühiselt läbivaatamist ja muutmist, vastav töörühm lubati samuti kevadel kokku kutsuda.

Katre Trofimov tänas kõiki osalisi kohtumise eest ning ütles, et loodavad tulevikus ka ise meditsiiniteaduste valdkonnale külla tulla, et edasisi plaane arutada.

FOTO: Erakogu. Möödunud neljapäeval kohtus meditsiiniteaduste valdkond sotsiaalministeeriumiga, et arutleda residentuurikorralduse üle.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna uued prodekaanid

Kes kuuluvad meditsiiniteaduste valdkonna dekaani meeskonda uuel ametiajal?

Külli Kingo

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks valiti professor Külli Kingo