Autor:
Pexels

Eesti Inimesegeneetika Ühingu elutööpreemia pälvis professor Raivo Uibo

Image
Erakogu

Eesti Inimesegeneetika Ühing tunnustas oma aastakonverentsil elutööpreemiaga immunoloogia professor Raivo Uibot

29.–30. septembril Pärnu ravispaahotellis peetud konverentsil toodi professor Raivo Uibole preemiat üle andes välja tema silmapaistev õppetöö ja pikaajaline panus immunoloogia valdkonna arendamisel Eestis.

Äsja ühingu uueks presidendiks valitud molekulaarmeditsiini professor Ana Rebane ütles, et Raivo Uibo on pikkade aastate jooksul oma tegevusega Tartu Ülikoolis aidanud palju kaasa immunoloogia eriala arengule Eestis. "Professor Uibo teadustegevuse põhisuunaks on olnud immuunsüsteemiga seotud haigused, näiteks nagu tüüp 1 suhkrutõbi, tsöliaakia, reumatoidartriit, allergilised haigused ning nende tekke mehhanismid ja geneetilised markerid.  Professor Raivo Uibo teadustöid on alati iseloomustanud  laiaulatuslik rahvusvaheline koostöö ja multidistsiplinaarsus," ütles Rebane.

Professor Raivo Uibo on teinud peaaegu 30 aastat immunoloogia õppetööd arstiteaduskonnas nii põhi- ja doktoriõppe kui ka residentuuri tasemel. Tema eestvedamisel on loodud kliinilise immunoloogia residentuuriprogramm. Samuti on ta üks Eesti Immunoloogide ja Allergoloogide Seltsi asutajaid ning Eesti Teaduste Akadeemia Toimetiste toimetuskolleegiumi liige.

Raivo Uibo on 1973. aastast töötanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas üld- ja molekulaarpatoloogia instituudis teaduri ja vanemteadurina. 1992. aastast on ta immunoloogia õppetoolis immunoloogia professor. Raivo Uibo on töötanud mitmes kõrgkoolis külalisteadurina, näiteks Turu, Pennsylvania, Harvardi ja Monashi Ülikoolis. Samuti on ta olnud külalisprofessor Tampere ja Lundi Ülikoolis. Ta osaleb aktiivselt paljudes rahvusvahelistes ja kodumaistes teadusorganisatsioonides.

Professor Raivo Uibot on tunnustatud mitmete preemiatega. Ta sai 1995. ja 1999. aastal Vabariigi Teaduspreemia ning 2001. aastal Punase Risti III klassi teenetemärgi. 2003. aastal valiti ta Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikuks. 2018. aastal pälvis ta Tartu Ülikooli suure medali.

Raivo Uibo õppis aastatel 1967–1973 Tartu Ülikoolis arstiteaduskonnas, kus ta omandas arstikutse. Ta kaitses meditsiinikandidaadi kraadi Tartu Ülikoolis 1978. aastal ning meditsiinidoktori kraadi Tampere Ülikoolis 1990. aastal.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
17. oktoobril sõlmisid Tartu Ülikool ja TÜ kliinikum teadmussiirdedoktorantuuri raamlepingu. Fotol (vasakult) Mihkel Solvak, Monika Tasa, Mari Moora, Joel Starkopf, Külli Kingo, Hilje Arukuusk, Maris Laan ja Martin Pärn

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum hakkavad koolitama teadmussiirdedoktorante

värvilised jooned

Sillad teadusalade ja ühiskonna vahel. Miks ja kuidas teha eri valdkondi ühendavat teadustööd?

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa pea 40 inimest