Autor:
Johan Paul Hion

Parima prekliinilisele õppejõu tiitli sai Jana Kivastik

Jana Kivastik

13. märtsil üllatas bio- ja siirdemeditsiini instituudi üliõpilasesindus kaasprofessor Jana Kivastikku 2022/2023. õppeaasta parima prekliinilise õppejõu tiitliga.

Bio- ja siirdemeditsiini instituudi üliõpilasesinduse liige Kristella Mariie Taimla ütles, et iga aasta valivad 1.-4. kursuse arstitudengid välja lemmikõppejõu prekliinilise õppe osas. „Tudengid saavad ise nomineerida õppejõudusid ning peavad lisama lühikese põhjenduse. Sel õppeaastal osutus valituks Jana Kivastik. Õpilased tõid välja, et Jana Kivastik suudab kõik keerulised teemad väga lihtsal ja arusaadaval moel lahti seletada, tuues elulisi näiteid. Jana Kivastik on äärmiselt tudengisõbralik, soe ja armas õppejõud,“ rääkis Taimla.

Õppejõu valimiseks saadeti kõigile 1.-4. kursuse arstitudengite meililistile parima prekliinilise õppejõu valimisvorm.

Lisaks sellele tõid üliõpilased Jana Kivastiku kohta välja järgmist:

• „Parima emotsiooni ja meetoditega õppejõud, hoolib päriselt õpilastest ja sellest, et neile võimalikult hästi info edasi anda.“
  • „Seletab väga õpilasesõbralikult. Ei keri üle teaduslikku sõnavara. Räägib nii et aru saan. Väga ilmekas ja tubli.“
  • „Jana Kivastik on lihtsalt imeline õppejõud, kes on siiras ning alati tudengite poolt. Ta leiab alati nutikaid viise ja erinevaid (elulisi) näiteid, kuidas võimalikult hästi ja selgelt keerulisi teemasid seletada. Nii jäävad asjad ka hästi meelde ning üleüldiselt on alati tema antud praktikumides kui ka loengutes väga meeldiv õhkkond.“
  • „Väga lihtne vastus - kui Jana Kivastik klassiruumi astub, saab teema tudengitel selgeks. Isegi e-loengud on ehitatud ülesse kõige õppimist soodustavamal moel. Käitumine, teadmised ja mõistmine on kõik suurepärased.“
Raivo Uibo

Teaduse elutööpreemia pälvinud Raivo Uibo: peame hoidma arste, kes hakkavad liigse pinge tõttu väsima

Preemiate saajad

JÄRELVAADATAV: teaduse elutööpreemia saab immunoloogia professor Raivo Uibo