Maris Laan valiti Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikuks

Rahvatervise valdkonnas esitatud üheksast akadeemiku kandidaadist valis Eesti Teaduste Akadeemia uueks liikmeks inimese geneetika professor Maris Laane. Üheksast kandidaadist viis olid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast.

Eesti Teaduste Akadeemia värsketeks liikmeteks said ka Tallinna Tehnikaülikooli jõuelektroonika uurimisrühma juht Dmitri Vinnikov, Tartu Observatooriumi astronoomia professor Elmo Tempel ja Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo tenuuriprofessor Marek Tamm. Samuti anti üldkogu istungil üle teaduste akadeemia medalid, mille pälvisid akadeemikud Mart Saarma ja Jaak Aaviksoo ning Postimehe peatoimetaja Marti Aavik.

Maris Laan on Tartu Ülikooli inimese geneetika professor, kelle teadustöö keskmes on viljatust põhjustavad geneetilised ja molekulaarsed põhjused. "Akadeemik kui tippteadlane peaks olema ühiskonnas kui oma eriala usaldusväärne teabeallikas ja arvamusliider. Inimene, kelle poole saab ja peab vajadusel alati pöörduma tõenduspõhise teabe ja samuti tavainimesele arusaadavate selgituste saamiseks vastavas valdkonnas," leidis Laan.

Teaduste akadeemiasse kuulumine on tunnustus Eesti teadlastele väljapaistva teadustöö eest. Akadeemikuks valituks loetakse kandidaat, kelle poolt hääletab vähemalt 2/3 hääletuses osalenud akadeemikuist, kuid seejuures mitte alla poole üldkogu arvestuslikust koosseisust.

Rohkem infot leiab ERR Novaatorist. Maris Laanega tehtud intervjuuga saab tutvuda samuti ERR Novaatori lehel.