#teadus #meist mujal
Ehkki Eestis on usaldus teadlaste vastu suur, jääb meeste osavõtt uuringutes naiste omast leigemaks, arutlesid TÜ teadlased Tartu [eel]arvamusfestivalil.
24.05.2024
#tudengile #uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
21.05.2024
#vilistlaste kokkutulek #uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
17.05.2024
#Tartu2024 #uudis
Sel kevadel võõrustab Tartu esmakordselt mööda Eestit rändavat [eel]arvamusfestivali, mis toimub 17. ja 18. mail. Aruteludes astuvad üles ka Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna teadlased.
14.05.2024

Bio- ja siirdemeditsiini instituut

Bio- ja siirdemeditsiini instituudis on üheksa osakonda ja katseloomakeskus. Erinevate osakondade õppe- ja teadustöö on seotud anatoomia, bioloogia, immunoloogia, mikrobioloogia, patoloogilise füsioloogia, biokeemia, füsioloogia, farmakoloogia, inimese ja molekulaarse geneetika ning kohtumeditsiini teemadega. Katseloomakeskus arendab välja kompleksseid haigusmudeleid psühhiaatriliste, neurodegeneratiivsete ja immuunpõletikuliste haiguste ning kasvajate uurimiseks ravimiarenduse eesmärgil. Selleks kasutatakse kaasaegseid bioloogilise materjali visualiseerimise tehnoloogiaid.

Tutvu lähemalt osakondadega

Õppimine ja osakonnad