Tuhat fotot ja meenutust arstiõppest ja –teadusest vormuvad näituseks

Meditsiiniteaduste valdkond tähistab rahvusülikooli 100. aastapäeva fotonäitusega arstiõppe ja -teaduse ajaloost. Fotonäitusele saadeti tuhat pilti, millest näitusele jõuavad kõnekamad. Näituse jaoks saatis fotosid ja meenutusi 29 inimest, kelle seast loosis fortuuna välja viis, kes saavad piletid 18. mail toimuvale kõigi aegade suurimale Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulekule, mille raames näitus ka avatakse.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaani Margus Lemberi sõnul on arstiõppe ja -teaduse minevikku tähtis tunda ja talletada, sest see aitab meil mõista ja väärtustada ka praegusel ajal toimuvat. „Tartu Ülikooli arstiteadlased on maailmas oma valdkonna tunnustatud tipud. Selle eest võlgneb kogu arstkond tänu oma õpetajatele ja eelmistele põlvkondadele. Näitusega avaldame tänu kõikidele, kes on aidanud kaasa meie arstiõppe ja -teaduse arengule viimase saja aasta jooksul.“

Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilaste abil loosisime välja viis tasuta piletit 18. mail toimuvale kõigi aegade suurimale Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulekule.

Piletid võitsid:

1. Anne Ormisson
  2. Aavo-Valdur Mikelsaar
  3. Kaja Julge
  4. Lembit Allikmets
  5. Kersti Meiesaar

Võtame võitjatega ühendust, et täpsustada piletite kättesaamine.

Näitus avatakse 18. mail kell 15.30–16.30 Vana Anatoomikumi fuajees (Uppsala 10).

Lisateave:
Kristina Hermann, meditsiiniteaduste valdkonna turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 737 5329, 5342 2045, kristina.hermann@ut.ee
Ken Kalling, meditsiiniajaloo assistent, näituse kuraator, ken.kalling@ut.ee