Suurkonverents „Kliinik 2017“ toob kokku 800 Eesti arsti

30. jaanuarist 1. veebruarini kogunevad arstid üle Eesti Tartusse Dorpati keskusesse traditsiooniks saanud meedikute suurkonverentsile „Kliinik 2017”. Teemade valik on lai, käsitlemisele tulevad näiteks arstiabi eetilised probleemid, Eesti ravikvaliteedi hindamine, genoomiandmete rakendamise väljakutsed ja kanepi kasutamise võimalused meditsiinis.

Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Marje Oona sõnul on konverentsist saanud Eesti arstkonna iga-aastane kohtumispaik, kus osalejad saavad hea ülevaate uutest ja aktuaalsetest teemadest tervishoius. „Arstiamet on suur vastutus, tihti peame lahendama väga keerulisi olukordi ja leidma vastuseid rasketele küsimustele. Nii on arsti töö üks osa hoida oma teadmised kaasaegsed ja töö mõtestatud. Seetõttu olemegi selle aasta konverentsi avasessiooni pühendanud kliinilise eetika päevaprobleemidele, kus muuhulgas arutame, kuidas seada arstiabis prioriteete ja suunata ressursse,” selgitas Oona.

„Selle aasta konverentsi teeb eriliseks teemade suur ampluaa. Meditsiiniteaduste valdkond on palju laiem, kui ainult arsti või õe elukutse, kuna teeme inimeste ravimisel tihedalt koostööd mitmete erialade spetsialistidega. Näiteks arutleme sel aastal, kuidas kroonilise valu ravimisel saaks kasutada füsioteraapiat,” sõnas Oona.

Koostöös Eesti Haigekassaga toimub konverentsil ühissessioon, kus tutvustatakse äsja avaldatud Eesti esimest kliiniliste indikaatorite raportit. Sessioon annab ülevaate ravikvaliteedi hindamise võimalustest ning hetkeseisust viiel erialal: intensiivravis, sünnitusabis, kirurgias, vähi- ja insuldiravis. Arutletakse selle üle, kuidas juurutada ravikvaliteedi tõenduspõhine hindamine Eestis.

Lisaks on konverentsil mitmeid paneele, mis annavad arstidele praktilisi nõuandeid oma igapäevatööks. Nii tuleb juttu laboriuuringute tellimisest, nii et see oleks võimalikult optimaalne, põlvevalu ravimisest, kõne- ja neelamishäiretest, pearinglusest jpm. Oma teadustööde tulemusi esitavad kliinilise meditsiini doktorikooli doktorandid, kes arutlevad, kuidas kliinilise teadustöö väljundeid praktilises meditsiinis ära kasutada. 

„Kliinik 2017“ toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2) 30. jaanuarist - 1. veebruarini 2017. Konverentsi korraldab Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus.

Konverentsi kava leiab siit.

Konverentsi otseülekannet saab jälgida UTTV vahendusel www.uttv.ee.

Lisainfo: dr Marje Oona, Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja, tel: 731 9212, e-post: marje.oona@ut.ee.

Viivika Eljand-Kärp
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689