Alanud on registreerimine arstiteaduskonna aastapäevale, mille keskmes on patsiendiohutus

7. ja 8. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna 389. aastapäeva. Teaduskonverentsil tutvustatakse meditsiiniteaduste valdkonnas viimasel ajal tehtud teadusuuringu tulemusi ning teemakonverentsil „Võrdne kohtlemine meditsiinis ja patsiendiohutus“ käsitlevad eri valdkondade eksperdid patsiendiohutuse arengut. Registreerimine on alanud.

Kõigile huvilistele avatud aastapäevasündmused algavad neljapäeval, 7. oktoobril Biomeedikumis toimuva teaduskonverentsiga, kus valdkonna teadurid, õppejõud, doktorandid ja üliõpilased tutvustavad viimase aasta teadusuuringute tulemusi. Kohale tulijate arv on piiratud ning vajalik on eelnev registreerimine ja enda nakkusohutuse tõendamine. Konverentse on võimalik jälgida ka otseülekandena. 

Lisaks tavapärastele teaduskonverentsi ettekannetele tutvustatakse suuliselt ka valikut e-posterettekannetest. E-postrid pannakse üles parooliga kaitstud keskkonda, kuhu pääsevad ligi vaid konverentsile registreerunud. E-posterettekannetega saab tutvuda 6.–9. oktoobrini.

Reedel, 8. oktoobril toimub traditsiooniline teemakonverents. Teiste seas esinevad Oxfordi Ülikooli psühholoogia professor Charles Vincent, Vähiravifond Kingitud Elu juhataja ja arstitudeng Toivo Tänavsuu, Tartu Ülikooli naistekliiniku juht ning sünnitusabi ja günekoloogia professor Helle Karro, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens.

8. oktoobril toimub Biomeedikumi kohvikus autasustamine ja arstiteaduskonna aastapäeva lõpetamine, kus tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid ning antakse üle Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid. Samuti antakse üle stipendiumid.

Tutvu teesivihiku ja kavaga ning registreeru üritusele meditsiiniteaduste valdkonna kodulehel.

Arstiteaduskonna aastapäeva raames toimub 6. oktoobril farmaatsia instituudi konverents „Patsiendiohutus farmaatsias ja professor Ain Raal 60". Lisateave ja registreerimine konverentsile farmaatsia instituudi kodulehel.