Autor:
JP Hion

Alanud on registreerimine arstiteaduskonna aastapäevale, mille keskmes on tippteadus

13. ja 14. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna 390. aastapäeva. Teaduskonverentsil tutvustatakse meditsiiniteaduste valdkonnas viimasel ajal tehtud teadusuuringu tulemusi ning teemakonverentsil „Teekond tippteaduseni – kuidas sünnivad teaduspreemiaga pärjatud teadustööd?“ tutvustavad viimastel aastatel riigi teaduspreemia pälvinud teadlased enda uurimisteemasid. Registreerimine on alanud.

Kõigile huvilistele avatud aastapäevasündmused algavad neljapäeval, 13. oktoobril Biomeedikumis toimuva teaduskonverentsiga, kus valdkonna teadurid, õppejõud, doktorandid ja üliõpilased tutvustavad viimase aasta teadusuuringute tulemusi. Tänavu toimub konverents ainult kohapeal. Kohale tulijate arv on piiratud ning vajalik on eelnev registreerimine.

Lisaks tavapärastele teaduskonverentsi ettekannetele tutvustatakse suuliselt ka valikut e-posterettekannetest. E-postrid pannakse üles parooliga kaitstud keskkonda, kuhu pääsevad ligi vaid konverentsile registreerunud. E-posterettekannetega saab tutvuda 11.–14. oktoobrini.

Reedel, 14. oktoobril toimub traditsiooniline teemakonverents. Teemakonverentsi peaettekande teeb külalisprofessor Alastair Forbes teemaga „You are what you eat". Üles astuvad riigi teaduspreemia pälvinud teadlased Tambet Teesalu, Joel Starkopf, Allen Kaasik, Ana Rebane, Eero Vasar ja Pärt Peterson. Konverents toimub hübriidvormis ja ülekannet saab jälgida UTTV veebilehel. Kohale tulijate arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine.

14. oktoobri õhtul toimub dekaan Margus Lemberi pidulik vastuvõtt, kus tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid ning antakse üle Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid. Samuti antakse üle stipendiumid ja lõputunnistused suvel ülikooli lõpetanud arst-residentidele.

Tutvu kavaga ning registreeru sündmustele meditsiiniteaduste valdkonna kodulehel.

Konverentsi toetab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini doktorikool ja rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).

Tudeng ja tudengivari

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks